Ev kiralarını ödeyebilmek için sokak’ta şarkı söylüyorlar

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 1’nci sınıf öğrencileri Gamze Bayır ve Gamze Kılıç ev kiralarını ödeyebilmek ve cep harçlıklarını çıkartabilmek için İzzet Baysal Caddesi üzerinde gitar çalarak şarkı söylüyorlar.

Ev kiralarını ödeyebilmek için sokak’ta şarkı söylüyorlar

Haber: Semih BAYKAL

Bolu’da her geçen gün artan yurt fiyatları ve ev kiraları Üniversite öğrencilerini zor duruma sokmaya başladı. Öğrenciler de yurt ücretlerini ve ev kiralarını ödeyebilmek için çeşitli işlerde çalışmaya başladı. İşte bu öğrencilerden Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 1’nci sınıfında okuyan Ankaralı Gamze Bayır ve Gamze Kılıç da İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan Kadı Camisi karşısında gitar çalıp, şarkı söyleyerek ev kiralarını ödeyemeye ve cep harcılıklarını çıkartmaya çalışıyorlar. Daha çok Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük metropollerde  alışık olduğumuz bu durum karşısında ise, Bolu halkı ilk kez karşılaşıyor.

“AİLELERİMİZDEN HİÇBİR DESTEK ALMIYORUZ”

Bolu halkının hiç alışık olmadığı bu durum karşısında neden böyle bir iş yaptıklarını sorduğumuzda Gamze Bayır ve Gamze Kılıç Bolu Olay Gazetesi’ne şu açıklamada bulundular; “ Bolu’da yurt ücretleri, ev kiralarına oranla daha yüksek. Bizde bu yüzden ev kalıyoruz. Ama biz ailelerimizden hiçbir destek almadığımız için artık ev kirasını da ödeyemeyecek duruma geldik. Bu yüzden bizde hobi olarak yaptığımız müzik sanatını sokakta yapalım dedik. Böylece hem ev kiramızı ödeyebileceğimizi hem de cep harçlıklarımızı çıkartabileceğimizi düşündük. Aslında doğruyu söylemek gerekirse, ilk başlarda bu işi yapmak için çok düşündük. Çünkü Bolu halkı böyle bir şeyle ilk kez karşı karşıya kalıyor ve halkın bize karşı yanlış bir tepki vermesinden çok korktuk. Ancak zor durumdaydık ve bu işi yapmalıydık. Bizde bu işi her şeyi göze alarak yapmaya başladık. Bu işi başladıktan sonra tüm korkularımız gitti. Çünkü beklediğimizin aksine Bolu Halkı bize çok destek verdi. Buradan tüm Bolu halkına çok teşekkür ediyoruz” dediler. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık çiçek
tarık çiçek - 5 yıl Önce

kyk adında bir kurum var. müracaat ettiniz mi kızlar.

ZAFER TÜRCAN
ZAFER TÜRCAN - 5 yıl Önce


her cuma günü camilerde '''kuran kursu talebeleri' için cemaatten toplanan yardımlar var.bir defacıkta günde bir simit,bir poğaça ile okumaya çalışan üniversitemizin fakir öğrencileri için yardım taplanamazmı???

ZOR BE GARDAS ZOR
ZOR BE GARDAS ZOR - 5 yıl Önce

ne varki ev kirasında boluda ev kirası sudan ucuz 1+1 ev ki̇rasi bile 800 tl çokmu sanki... öyleya bolu türki̇yede ticaretin sanayinin pazarın kalbi...

allah sabır versin tüm evsizlere ne desem boş firsatci aç gözlülerede i̇man versi̇n. 1 sene sonra 500 tlye bi̇le ki̇raci bulamayacaklar bu gi̇di̇şle.

hikmet
hikmet - 5 yıl Önce

sizin gazetecilikle uzaktan yakından alakanız yok,siz taraflı gazetecilik yapıyorsunuz iki yorumumun ikisinide yayımlamadınız bu yaptığınızı bütün kamuoyuna elimden geldiğince yayacağım basitsiniz basit

Gülseren
Gülseren - 5 yıl Önce

kızlar sizi tebrik ediyorum en azından sanatınızı sergiliyirsunuz ve de çok eğleniyorsunuz. sizi birkaç kere gördüm ve di̇nledim keşke hergün gelseniz

SIRADAKİ HABER

banner128