Evcil, Başkan’a şehit Halisdemir’in toprağını hediye etti

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, 15 Temmuz akşamı darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'nde bulunan kabrinden getirdiği Türk Bayrağı’na sarılı toprağı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a hediye etti.

Evcil, Başkan’a şehit Halisdemir’in toprağını hediye etti

Haber: SEMİH BAYKAL

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil ve Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldüren ve daha sonra kendisi de hainler tarafından şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesini ziyaret etti. Evcil daha sonra şehit Halisdemir'in kabrine de giderek Türkistan'daki Hoca Ahmet Yesevi'nin türbesinden ve Bolu'daki şehitlerin kabirlerinden yanında götürdüğü toprağı da Halisdemir’in kabrine serpti. Kahraman askerin kabrine Türkistan’dan getirtilen toprağı serpen Evcil, şehit askerin kabir toprağından da Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a getirdi. Belediye Başkanı Yılmaz’ın makam odasında gerçekleştirilen ziyarette Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabir toprağını Başkana hediye eden Evcil, Başkan Alaaddin Yılmaz’ın Türk bayrağına ve şehit toprağına bakarak karar vermesini istedi.

“BAŞKANIMIZ TAKDİRE ŞAYAN BİR DURUŞ GÖSTERDİ”

Ziyarette bir konuşma yapan Adem Evcil, “15 Temmuz akşamı Türkiye için çok büyük bir dönüm noktası idi. O Dönüm noktasında adını tarihe yazdıran Ömer Halisdemir’in ailesini ziyaret ettik. Kabrinden Bolu’da birkaç kişiye hediye etmek için, bundan sonra verecekleri kararlarla alakalı Türk Bayrağına ve onun toprağına bakarak karar vermelerini istediğimiz için birkaç tane çok dik duruşlu başkanımıza, büyüğümüze bunu hediye etmek için getirdik. Allah Başkanımızdan 15 Temmuz sürecini çok iyi yönettiği için razı olsun. Gerçekten insanüstü bir mücadele verdi. Takdire şayan bir duruş gösterdi. Birlikte çok özel anlar yaşadık Başkanımızla. Nurettin Başkanımızla da keza aynı şekilde, birlikte abdest aldık ve ölümü bekledik. Bir nesil sonra bizlerin büyüğü olarak böyle bir nesil arkasından geliyor. İnşallah bu saatten sonra doğru olmuştur yanlış olmuştur sonrasında hata yapmamaları adına Ömer Halisdemir’in kabrinden getirdiğimiz toprağı Sayın Başkanımıza hediye ettik. Başkanımızın yaşı bizden büyük, her şeyden önce bizim ağabeyimiz. Bolu’nun da idari anlamda hamisi. Bundan önce mutlaka hatalar, yanlışlar olmuştur. Bu süreçten sonra şehit toprağına ve bayrağımıza bakarak karar vereceğinden bizim şüphemiz yok. Biz kendisine tekrar 15 Temmuz akşamı için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“ARKAMIZDA GENÇ VE DİNAMİK BİR NESİL OLDUKTAN SONRA SIRTIMIZ YERE GELMEZ”

Kahraman asker Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in hediye edilen kabir toprağını kabul ederken duygusal anlar yaşayan Başkan Yılmaz ise; “Bu dik duruşu hep beraber yaptık. Bolu olarak yaptık, Türkiye olarak yaptık. Başkanımızın ilk dakikadan sonra uzakta olmasına rağmen gelip yanımızda durarak bize destek vermesi dik duruşumuzun daha sağlıklı olmasına sebep olmuştur. Onun için Başkanımız ve ekibinden Allah razı olsun. Bu da çok ince anlamlı bir duygu buna layık olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Arkamızda böyle genç ve dinamik bir nesil olduktan sonra da ülkemizin sırtının yere gelmeyeceğine inanıyoruz. Allah hepsinden, hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128