Evcil; “Geleceğimiz Suriyelilere peşkeş çekilmektedir”

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, ülkemizde yaşayan Suriyeli vatandaşlara Türk Vatandaşlığının ve TOKİ’den ev verilmesi konusunda sert açıklamada bulundu. Evcil; “Geleceğimiz Suriyelilere peşkeş çekilmektedir” diye konuştu.

Evcil; “Geleceğimiz Suriyelilere peşkeş çekilmektedir”
Haber: Kasım ŞAHİN

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı hiç kimsenin gönlü değildir ki canının istediğine versin diyen MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil konu hakkında çarpıcı ve bir o kadar da sert açıklamasını şöyle sürdürdü;

Türkiye tarihi bir hatanın eşiğindedir. Suriyeli mültecilere vatandaşlık hakkı verilmesi tam bir kepazeliktir. Geleceğimiz Suriyelilere peşkeş çekilmektedir. Kendi vatanımızda 2.sınıf insan muamelesi görmek kabul edilemez bir durumdur.Sosyal ve ekonomik anlamda madem bu kadar üst düzeyde bir ülkeyiz  3.000.000 Suriyeliye vatandaşlık verene kadar neden kendi vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselmiyoruz.Taytla sokaklarda gezen Suriyeli ,1300 TL. asgari ücretle yaşam mücadelesi veren vatandaşımızdan daha mı kıymetli? Ya da Suriyeli öğretmen, yıllarca ailesinin okutup, büyüttüğü atanamayan öğretmenimizden daha mı kıymetli?

Ücretsiz TOKİ verilen Bir Suriyeli ,Ya çıkarsa umudu ile TOKİ kurasında çekilişe girmek mecburiyetinde kalan devlet memurumuzdan,dar gelirli ailelerimizden daha mı kıymetli?

Tarih tekerrürden ibarettir. Rahmetli Öza’lın Saddam Hüseyin’in döneminde Irak konusunda  düştüğü hataya düşülmemelidir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır...Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır. Her karışının şühedanın kanı ile sulandığı bu cennet vatanımızı kimsenin siyasi emellerine alet ettirmeyeceğiz. Türk Milletinin misafir perverliği dillere destan olmuştur. Eminim ki savaş mağduru ailelere her Türk ailesi kucağını da açar, yardımda eder lakin Vatandaşlık verilmesi çok hassas ve uzun soluklu bir meseledir. Özal’ın Musul, Kerküğü alırım projesi ile düştüğü yanlış bugün yakın geçmişimizde açılım sürecine 'ihanet projesine' sebep olmuştur. Misafir geldiği ülkenin vatandaşını öldürecek kadar gözü dönmüş bir zihniyet misafir değil düşmandır. Bu zihniyetin bundan 20 yıl sonra haklı sebeplerinin yaratılıp özerklik türküsü söylemeyeceklerinin garantisi yoktur! Bir insanın bir makama getirilmesi ve vatandaşlık verilmesi için nitelik aranıyorsa şüphesiz en büyük nitelik Türk olmasıdır.  Bayırbucak Türkmenleri, Kerkük Türkmenleri, Ahıska Türkmenleri söz konusu olduğunda kulak tıkayan hükümet neden bu kadar Arap sevdalısıdır?

Milleti ilgilendiren bir kararı hükümet değil,Millet verir. Bir an önce 2.maddeli bir referanduma gidilmesi Türkiye'nin yararına olacaktır!

1-Mültecilere vatandaşlık verilmesi

2-Terör,Tecavüz, Çocuk istismarı suçlarına idamın geri getirilmesi!

Hodri Meydan! Şu asla unutulmamalıdır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı hiç kimsenin gönlü değildir ki canının istediğine versin!!! 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128