Evcil Kerbela şehitlerini unutmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Kerbela şehitlerini unutmayarak basın açıklamasında bulundu.

Evcil Kerbela şehitlerini unutmadı

Haber: Esra Öztürk

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, yaptığı açıklamada en acımasız ve bağışlanmaz ihanetin gerçekleştiğini belirterek; “Kerbela hak aramanın ve özgürlüğün destanıdır. Sabrın, teslimiyetin ve adanmışlığın azametidir. Geçmişin dehlizlerinde öyle acılar, öyle yürek yakıcı olaylar vardır ki, asla unutulmaz ve insan hafızasından çıkmaz. Kurumayan göz pınarları, dinmeyen gönül sızıları, kapanmayan vicdan yaraları hemen hemen mazinin görgü tanığı gibidir. Hicri 61 yılın 10 Muharrem Günü Kerbela’da yaşananlar bunlardan birisi belki de en hüzün vericisidir. Peygamberimizin mübarek torunu ve arşın küpelerinden birisi olarak gösterilen Hz. Hüseyin ve beraberindeki 70 kişi Kerbela’da şehit edildi. Burada İslam’ın kanı döküldü, ehlibeyte kıyıldı ve Efendimize en acımasız ve bağışlanmaz ihanet edildi. Aşura Günü’nde, kalplerimiz 1337 yıl evvelki Kerbela mazlumlarıyla ve Allah dostlarıyla atmaktadır. Pişirilip dağıtılan aşuraların damak tadının yanında, manevi lezzet ve güzelliğe de vesile olmasını dualarımla birlikte temenni ediyorum. Muharrem Ayı’nda tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin Cenab-ı Allah tarafından kabul olmasını diliyorum. Kerbela’da hunharca katledilen Hz. Hüseyin’e ve tüm ehlibeyte rahmet niyaz ediyor, manevi hatıralarını hürmetle yad ediyorum. Ümit ederim ki, İslam alemi dirlik ve birlik yoluna girer, takiyecilerin, istismarcıların ve kan tüccarlarının kuşatmasından kurtulur” ifadelerini kullandı.

“BİRLİK HAMURUMUZ NİFAK ÇAMURUYLA YOĞRULAMAYACAKTIR"

Evcil açıklamasının sonunda birlik mesajı vererek hamurlarının nifak çamuruyla yoğrulamayacağını belirtti ve şu şekilde konuştu; “"Kerbela’dan alacağımız dersleri aldık, Muharrem ayında geçmişin matemini idrak ve ifade ettik. Önümüze bakalım, oyuna gelmeyelim. Barzani, Yezit’in izinden gidebilir, bu kendi seçimidir. Hüseyni yolun birlik ruhu inanıyorum ki ihanet ve istilaya izin vermeyecektir. Akif der ki; -Tarihi ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar; hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?- Bize düşen tarihi tekerrür ettirmemektir. Firavunlar, Nemrutlar, Yezitler, zulmün cahil ve cüretkar yüzleri kazanamayacak, huzur, barış ve kardeşliğimizi yıkamayacaklardır. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de buyuruyor: 'Gevşemeyin, üzülmeyin, inanmışsanız mutlaka siz üstünsünüz.' Başka söze gerek yoktur. Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri ile birlikte, Ağrı ve Hakkari’de şehit düşen altı kahramanımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün ki Aşure günü’nde, Muharrem Ayının manevi yas ikliminde dualarımızın kabul olmasını niyaz ediyorum. Tekrar ediyorum; Ne Şii, ne Sünni, Türk’ün birdir ahlakı, imanı, töresi. Unutmayınız, birlik hamurumuz, nifak çamuruyla yoğrulamayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128