EVCİL sert konuştu; “Gazze’ye özel Dualar yapılırken Doğu Türkistan Türklerine Dua edilmiyor”

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil, yazılı bir açıklama yaparak çok sert konuştu. Evcil, “Bugünlerde yayınlanan programlarda Filistin, Gazze vs. Yerlere ‘’özel dua’’ yapılırken neden bir kez dahi olsun Doğu Türkistan Türklerine dua edilmiyor?Amin denilmiyor?” diye konuştu.

EVCİL sert konuştu; “Gazze’ye özel Dualar yapılırken Doğu Türkistan Türklerine Dua edilmiyor”

Haber: Kasım ŞAHİN

Evcil açıklamasına şu sözleriyle devam etti; İçinde bulunmuş olduğumuz mübarek Ramazan ayının cümlemize hayır ve bereket getirmesini, yapmış olduğumuz ibadetleri ve tutmuş olduğumuz oruçları Cenab-ı Hakk’ın kabul etmesini niyaz ederim.

Yalnız şunu bilelim ki  dünyanın her coğrafyasında maalesef ki bu Ramazan ayı bizlerin karşıladığı gibi geçmemektedir. Zulüm altında olan Müslüman soydaşlarımız ağır baskılar ve saldırılar ile karşı karşıyadır.

Son günlerde yaşanan  hadiseler bunu gözler önüne sermektedir. Çin esareti istilası altında bulunan Ata Vatanımız Doğu Türkistan’da bulunan Uygur Türkleri ağır  oruç tuttukları, namaz kıldıkları,ibadet ettikleri için işkencelere,  ve ne yazık ki ölüme maruz kalmaktadır. Doğu Türkistan Türklerine uygulanan bu zorba, insanlık dışı vakaları kınıyoruz. Yıllarca ve halen de ‘’İnsan Hakları ‘’ diye  sloganlar atıp da Türk bölgelerine sırt çevirenleri de yüce Allah’a havale ediyoruz. Biz buradan soruyoruz:

-Doğu Türkistan Türkleri Müslüman sayılmıyor mu?

-Onlar dinden değil mi ?

-Ve en büyük sorumuz şudur ki: Doğu Türkistan halkı ‘’TÜRK’’ olduğu için midir ki din kardeşimiz denilerek hiç bir yerde savunulmuyor? İsimleri telaffuz dahi edilmiyor ?

Bugünlerde yayınlanan programlarda Filistin, Gazze vs.  Yerlere ‘’özel dua’’ yapılırken neden bir kez dahi olsun Doğu Türkistan Türklerine dua edilmiyor?Amin denilmiyor?

O kardeşlerimiz , en ağır şartlar altında hem Türklük hem de Müslümanlık görevlerini yerine getirmek için canlarını ortaya koymaktadır. Tüm yasaklara, işkencelere ve hatta ölüme rağmen Müslümanlık görevini yerine getiren din kardeşlerimize  yüce Allah’tan yardım diliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde 28  soyadışımız dini vazifelerini yerine getirdikleri için şehit edildi. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi bölgemizde ve ilimizde de Ülkü Ocaklarımızın organizesiyle gıyabi cenaze namazları kılınmıştır. Cenab-ı Hak mekanlarını cennet etsin,rahmet eylesin.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128