Evcil; “Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur”

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil; “Musul ve Kerkük başta olmak üzere Türkün olduğu her yer Türk Toprağıdır ve Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur” diyerek sert açıklamada bulundu.

Evcil; “Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur”

HABER: KASIM ŞAHİN

Son günlerde ülkemizin gündemine oturan Musul operasyonu Türkiye ve Irakta yaşayan Türkmenler için gerek jeopolitik, gerek jeo stratejik gerekse insani boyutu ile büyük önem arz etmektedir.

Başta Amerika olmak üzere dünyanın sözde medeni ülkeleri ve Batı, Musul petrolünün üzerine üşüşmüş durumda, dökülen kan ve gözyaşı umurlarında değildir. Açıklamasını yapan MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, sert açıklamasını şöyle sürdürdü;

Musul’da Türkmenler için durum içler acısıdır. Barzani ve çetesi IŞİD’li ve PKK’lı teröristleri kendi elleri ile Musul, Kerkük’e yerleştirmektedir. Daha düne kadar IŞİD’den kadın kıyafeti giyerek kaçan teröristler kabadayı kesilmiş Türkiye'yi tehdit eder hale gelmiştir. Irak devlet başkanı İbadi ilginç ve komik açıklamalara imza atmakta Türkiye'yi ağabeylerinin gazı ile yok sayma çabasındadır. Zafer Sarhoşu İbadi'ye tavsiyemiz ırzını, namusunu, topraklarını teslim ettiği ABD'ye, PKK'ya, PDY'ye güvenmemesidir.Galibiyette taç kimin başında ise,mağlubiyette ip onun boynuna geçecektir.Saddam örneğinde olduğu gibi. Musul ve Kerkük başta olmak üzere Türkün olduğu her yer Türk Toprağıdır ve Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur.

Başika'da konuşlanan askerlerimiz sınır güvenliğimizin teminatıdır. Gerekirse bütün sınır hattımızda güvenliğimizi tehdit eden her noktaya askeri üsler kurulmalıdır. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Elin Amerikalısının okyanuslar aşıp hak iddia ettiği topraklar Türkün Öz ve öz yurdu ATA TOPRAĞIDIR.

Bir an önce Türkmen kardeşlerimiz silahlandırılmalı, eğitilmeli ve her türlü ihtiyaçları karşılanmalıdır. Olası bir saldırıya karşı tedbirler üst düzeye çıkarılmalı Türkmen Kardeşlerimize sahip çıkılmalıdır. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128