EVCİL’DEN BAYRAK KRİZİNE SON

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Yukarı Sayık Köyünde yaşanan yırtık bayrak krizine son noktayı koydu. Evcil, Belediye Meclis üyesi Ercan Üsküp, Ocak başkanı, Merkez ilçe başkanı ve partililerle birlikte yeni Türk bayrağını göndere çekti.

EVCİL’DEN BAYRAK KRİZİNE SON
Haber: Kasım ŞAHİN

Evcil, bayrak krizine son verdikten sonra şu açıklamayı yaptı; Dün ilimiz Dörtdivan ilçesinde bulunan Yukar Sayık köyünde yaşananlar bir yanlış anlaşılmadan ibarettir. Bugün Belediye Meclis üyemiz, Ocak Başkanımız,Merkez ilçe başkanımız ile beraber bir Türk Bayrağı alarak yiğit Köroğlu’nun köyünü  ziyaret ettik. Gerek Muhtarımız Halil İbrahim Yalçın bey gerekse Ebubekir Kılıç ağabeyimiz bizleri müthiş bir misafirperverlikle karşılamıştır.Muhtarımız söz konusu himmet dede türbesi yanındaki bayrak direğini kendi imkanları ile yapmıştır.Habere konu olan bayrak 3 ayda bir değiştirilmektedir. Doğa şartları nedeni ile zamanla yıpranma söz konusudur. Muhtarımızın ve ağabeyimiz tepkisinin asıl nedeni vatan hassasiyetleri ve bu konunun dışarıya yanlış aksedilmesidir.

Darp edildiği iddia edilen boyacı muhtarımızın kardeşidir. Bir bilgi kirliliği ve yanlış anlaşılma söz konusudur. Beraberimizde getirdiğimiz bayrağımızı koç Köroğlu’nun köyünün burçlarına muhtarımızla ve başkanlarımızla  beraber göndere çekmiş  bulunmaktayız. Böylesine hassas bir günde milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanlardan geçmekteyiz. Bir olalım, iri olalım, diri olalım...Yanlış anlaşılmalarla birbirimizi üzüp kırmayalım.Teröre kurban verdiğimiz aziz şehitlerimize Allahtan rahmet,yakınlarına başsağlığı diliyorum.Köroğlu diyarının burçlarında göndere çektiğimiz bayrağımızı aziz şehitlerimize hediye ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
MİLLİYETÇİ
MİLLİYETÇİ - 4 yıl Önce

birakin bunlari̇ allah aşkına siz yada başkası fark eden birşeymi var mahmut abiye neden o bayramızı astırmadular sora bilirmiyim. artık köy muhtarı bu zaman kadar neydeymiş o bayrak asılmadan kendisi ne iş yapar

SIRADAKİ HABER

banner128