Evcil’den Özcan’a tebrik

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, TBMM’de yapılan dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda “Evet” oyu kullanan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı tebrik etti.

Evcil’den Özcan’a tebrik
Haber: Kasım ŞAHİN

Evcil, konu hakkında şu açıklamada bulundu; Dokunulmazlıkların kaldırılması Türk Siyasi Tarihinin en önemli olaylarından biridir. Milletinden kopuk vekillerin kendisini seçtiren milleti ile eşit haklara sahip olması için bu geç kalınmış bir adımdır. Çözüm süreci adı verilen Tiyatro gösterisi sahnelendiğin dönemde sıklıkla ismini duyduğumuz 'Dokunulmazlık' kavramı neydi? HDP’nin sözde vekillerinin  bir emniyet görevlisine tokat atacak  cüreti göstermelerine neden olan güç müydü? Yada aleni PKK leşlerinin cenazelerinde boy gösterip, örgüt propagandası yapmalarına neden olan güç müydü?

Neydi DOKUNULMAZLIK? 

Dokunulmazlık sınıf farkı oluşturmak, güçlünün haklıya boyun eğdirmesi miydi yoksa?

Hükümetin yargılanamayan bakanlarına, yolsuzluklara karşı bir zırh mı? İşte merak ettiğimiz dokunulmazlığın yasalarımıza göre anlamı; Yasama dokunulmazlığı veya milletvekili dokunulmazlığı, parlamento üyeleri hakkında, suç işlediklerinden bahisle, parlamentonun izni olmadan, gözaltına alma, tutuklama gibi bazı cezai takibat işlemlerinde bulunulamamasıdır.

Dokunulmazlıkların sadece 1 defaya mahsus değil tamamen kaldırılması gerekmektedir. Vekili seçen millettir. Milleti ile yasalar önünde eşit şartlarda olmak, vekillerin siyasi söylemlerinden öteye geçerek vazgeçilmezi olmalıdır. TBMM de tek dokunulmazlık 'Kürsü' dokunulmazlığı olmalıdır. Terörle mücadele kapsamında dokunulmazlıkların kaldırılması geç kalınmış bir uygulamadır.

Bu bağlamda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde fire vermeden oy kullanan vekillerimizi tebrik ediyorum. CHP'nin  kamuoyunda 'EVET' oyu kullanacağını beyan edip HDPKK ile birlikte hareket etmesi büyük talihsizliktir. Sosyal paylaşım sitesinde evet oyu kullandığını beyan eden CHP Bolu Milletvekili Sayın Tanju Özcan'ı ve dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet diyen arkadaşlarını  bir şehit için Menemen'i yakın iradesini gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizgisinden ayrılmadığı için tebrik ediyorum. Türk Milleti'ne hayırlı olsun !

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128