Everest’in yolu Bolu’dan geçti

İngiltere’de fotoğraf grafikeri olarak çalışan 51 yaşındaki bir çocuk babası Si Homfray, “Everest’e koşuyorum” sloganıyla beline bağladığı iki tekerlekli bisikletiyle Bolu’ya ulaştı. Bir yıl önce çek çek bisikletiyle yola çıkan ve 9 ülkeden sonra Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yapan Homfray, Bolu’da ilgi odağı oldu.

Everest’in yolu Bolu’dan geçti

Haber: Kasım ŞAHİN

İngiltere’den bir yıl önce iki tekerlekli bisikletini beline bağlayarak yola çıkan ve sırasıyla Fransa, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Makedonya ‘dan Yunanistan’a geçip oradan da Türkiye’ye giriş yapan İngiliz Si Homfray dün Bolu’ya ulaştı. Şehir merkezinde ilginç gördüğü şeylerin fotoğraflayan Homfray, amacının 16 ülkeden sonra Everest’e çıkmak olduğunu söyledi.

“Everest’e koşuyorum” sloganıyla bir yıl önce eşini ve çocuğunu İngiltere’de bırakarak beline bağladığı iki tekerlekli çek çek bisikletiyle yola çıkan Si Homfray, “Bir yıldır yollardayım. Bisikletimi eşyalarımı, çadırı ve erzakımı taşımak için kullanıyorum. Şu ana kadar 9 ülkeden geçtim. Türkiye’ye hayran kaldım. Muhteşem bir doğası ve havası var. Bolu’ya uğrayarak bu şehrin güzel resimlerini çekmek istedim. Gördüğüm ilgiden de çok mutluyum. Beni gören herkes şaşkınlık içersinde bana bakıyor” diye konuştu.

Bir yıldır özel çek çek bisikletiyle yolları aşındıran Homfray’ın bundan sonraki durakları ise Gürcistan, Azerbeycan, Türkmenistan, Afganistan, Pakistan ve Hindistan. Hindistan’a varacak olan İngiliz Nepal’e geçerek ünlü Everest’e çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128