“EVET” CEPHESİNDE YER ALDI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, “2023 ve 2071 hedeflerimiz ve dünyadaki tüm olaylar dikkate alındığında daha hızlı ve en önemlisi de karar mekanizmalarını sadeleştiren Cumhurbaşkanlığı sistemini destekliyor ve evet diyorum” dedi.

“EVET” CEPHESİNDE YER ALDI

HABER: FARUK ÇİDEM
Mevcut sistemin vesayetlere zemin hazırlama ve kriz üretme kapasitesini vatandaşlar olarak hep birlikte yaşandığını ifade eden AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, “Referanduma sunulan ve Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören Anayasa değişikliğini ülkemizin geleceği açısından olumlu buluyorum. Son dönemde kat ettiği gelişmelerle Türkiye artık kabına sığmayan bir ülke haline geldi. Geçmişe baktığımızda mevcut sistemin vesayetlere zemin hazırlama ve kriz üretme kapasitesini vatandaşlar olarak hep birlikte yaşadık ve gördük. İstikrarı sürekli kılacağına inandığım böyle bir değişikliğin artık elzem olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“EVET DİYORUM”
Rektör Coşkun, “Ülkemizin coğrafi konumu, stratejik hedef olarak önümüze koyduğumuz 2023 ve 2071 hedeflerimiz ve dünyadaki tüm olaylar dikkate alındığında daha hızlı ve en önemlisi de karar mekanizmalarını sadeleştiren Cumhurbaşkanlığı sistemini destekliyor ve evet diyorum” sözlerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN USTA
HASAN USTA - 4 yıl Önce

kendini kurtarmak için söyleyenler çoğaldı. ama vatan cumhuriyet için hayır

eğitimcilik!
eğitimcilik! - 4 yıl Önce

koca rektör üniversiteyi getirdiği durum ortada. kendini kurtarmak adına evet diyebilecek kadar biri... ne diyelim!

nafile evet
nafile evet - 4 yıl Önce

senin bu evet seni asla kurtaramayacak. menfaatiniz için her şeye evet dediğinizi sekiz yıldır görüyoruz. bir kerecik de haksızlık ve hukuksuzlara dur demek için evet deyin.

SIRADAKİ HABER

banner128