Evlat acısının parti malzemesi olamayacağını söyledi...

Türkiye’nin her kesiminden Özgecan’ın hunharca öldürülmesine tepkiler sürerken, Bolu'daki iktidar partisi de kayıtsız kalmadı. Bir erkek evlat sahibi olan ve yaptığı yazılı açıklamada "anne" şefkati ile duygularını kaleme alan AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, "Üzülerek görüyorum ki acı üzerinden siyaset yapanlar var!" diyerek CHP Bolu İl örgütünün kendilerini hedef alan açıklamalarına sitem etti.

 Evlat acısının parti malzemesi olamayacağını söyledi...

Duygu yüklü açıklamasında hiç bir ayrım yapmadan tüm siyasi partiler ve STK'ların katılımının sağlanacağı bir kınama toplantısı düzenlemeyi düşündüklerini kaydeden başarılı kadın siyasetçi, "Zira bakış açımız 'evlat acısının parti malzemesi olamayacağı' bilinci ile kadın ve anne olarak hareket etmenin gerekliliği üzerinedir" şeklindeki sözleri ile sağduyulu, örnek bir açıklamaya imza attı.

Türkiye, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın hunharca katledilerek öldürülmesi nedeniyle ayakta... Aralarında Bolu'nun da bulunduğu birçok kentte binlerce kişi sokaklara çıkarak cinayeti lanetledi.  AK Parti Bolu Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın'da akıl almaz cinayete sessiz kalmadı.

Siyasetçi olarak değil ama bir anne ve bir kadın olarak duygularını kaleme alan Aydın, "Gün gelir acı öylesine büyüktür ve öylesine derinden  yaşanır ki söylenecek söz kalmaz! Hani kelimelerin kifayetsiz kalması söz konusu olur. Bizler, Mersin'in Tarsus ilçesinde işlenen cinayet demeye dilimizin varmadığı tam anlamıyla vahşet olarak adlandırılacak evladımızın katledilmesi vakasında işte bu durumu yaşadık. Evet biz de siyasi bir kimlik taşıyoruz ama böylesi bir vakada siyasi yönümüz hiç aklımıza gelmedi. Aklımıza gelen tek şey kendi evlatlarımızı kucaklarken, büyütürken hissettiklerimiz oldu. Daha dün iki yaşındaki yeğenim, kızım Miray'ımı bağrıma bastığımda içim ürperdi. O kadar savunmasız, o kadar masumdu ki benim öpmeye kıyamadığım evladımın başına yarın böyle bir şey gelirse ne yaşarım diye ama en çok bu vakalar yaşanmasın diye ne yapmalıyım ne yapmalıyız diye düşündüm.Üzülerek görüyorum ki bu tür olayları bile iktidarı eleştirmek için siyasi malzeme yapanlar var. Üzülerek görüyorum ki  "acı üzerinden siyaset yapanlar" var!  Halbuki yanan ana yüreği şimdi siyaset dinler mi, sizi duyar mı? Göstermelik verdiğiniz fotoğrafları görür mü, görse bile anlar mı?" diyerek olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Pazar günü İzzet Baysal Anıtı'nın önünde toplanarak 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan'ın ölümünden iktidarı sorumlu tutan CHP Bolu İl Örgütü'ne de sitem eden başarılı kadın siyasetçi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"BURADA YAPILMASI GEREKEN..."

"Cezaların azlığı gibi bir nedene dayanılarak yapılan eleştirilere en güzel yanıtı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşenur İslam "Eğer talepler idam cezasının uygulanması noktasında ise bunu bir siyasetçi olarak değil ama bir anne olarak söylüyorum ama gündeme alınıp görüşülebilir" diyerek vermiştir. Ancak burada yapılması gereken yalnızca cezaların artırılması değildir. Burada yapılması gereken insan yetiştirme kriterlerimizin düzeltilmesi ve yeniden gözden geçirilmesidir. Burada asıl yük ise elbette insana ve topluma şekil veren, insanın içini isterse kin ve nefretle isterse şefkat ve merhametle doldurabilecek anneye,kadına düşmektedir ki; bu nedenle yapılması gereken kadınların eğitilmesidir. Gelinen nokta artık hala taziye mesajlarında kadını eve kapatan zihniyet söylemlerinden vazgeçmenin, birlik ve beraberlik içinde parti ve zihniyet farkı gözetmeksizin hareket etmenin mecburiyetinin varlığını ortaya koymaktadır.

"HERKESİ BİZİMLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ"

Parti olarak bizlerde bir destek, kınama toplantısı planlamıştık ama aklımızdan geçen hiç ayrım yapmadan tüm partilerin, tüm sivil toplum kuruluşlarının Bolu'daki kadın erkek ayrımı da yapmaksızın tüm insanların katılımına yönelikti. Zira bakış açımız 'evlat acısının parti malzemesi olamayacağı' bilinci ile kadın ve anne olarak hareket etmenin gerekliliği üzerinedir. Ve biz bu bilinçle kadınlarımızın ve çocuklarımızın eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi noktasında elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız ve bu minvalde gene insan olan herkesi gerek fikir üreterek destek olma yolunda bizimle işbirliği yapmaya davet ediyoruz. Bu noktada tüm fikirlere açık olduğumuzu ve yine parti farkı gözetmeksizin faydalı olabilecek tüm organizasyonlara destek olacağımızı da beyan ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile bizlerde evladımıza Allah'tan rahmet, sönmeyen evlat acısını her daim yüreklerinde taşıyacak olan ailesine ise Peygamber sabırları diliyoruz."  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128