Evrensel barış için çam fidanı dikti

Barış elçisi Yuji Miyata doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkına fidan dikti.  2007 yılında Çin'den hareket ederek yollara düşen, Dünya barışı ve çevreyi koruma amacıyla ülkeleri...

Evrensel barış için çam fidanı dikti

Barış elçisi Yuji Miyata doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkına fidan dikti. 
 2007 yılında Çin'den hareket ederek yollara düşen, Dünya barışı ve çevreyi koruma amacıyla ülkeleri ziyaret eden barış elçisi Yuji Miyata, geldiği Bolu'da Abant Tabiat Parkı'nı ziyaret ederek çam fidanı dikti. Miyata'ya Bolu çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu eşlik etti.
Dünya barışı için ağaç dikerek ülkeleri ziyaret eden Barış Elçisi Yuji Miyata, ağacın barışın, doğanın ve kardeşliğin sembolü olduğunu ifade ederek, doğayı koruyarak insanlara yaşanabilir bir dünya bırakmanın gayreti ile yürüdüğünü söyledi. İnsanın, ağaç diktiğinde sadece toplumu korumadığını ifade eden Miyata, ''Ağaç diktiğimizde doğayı da koruruz. Doğayı koruduğumuzda da toplumu, doğayı, insanı korumuş oluyoruz. O zaman dünyanın mutluluğunu hissedebiliriz. Doğayı koruduğumuzda dünyamızı koruyoruz. Hepimiz kardeşiz. Beraber ve barış içinde yaşayabiliriz. Ağaç, barışın doğanın ve kardeşliğin sembolüdür. Bugünde burada dünya barışına katkıda bulunmak için fidan dikimi yaptık. Bolu'yu çok sevdim'' diye konuştu. Bolu İl Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay ise ''Bugün barış elçisi Yuji Miyata il müdürlüğümüze hem ziyaretini yaptı hem de proje dâhilinde dünya barışı adına burada ağaç dikerek projemize katkıda bulundu. Böylece tüm dünyanın kardeşliğine katkıda bulunacak. Bu tabi sadece barışın bir parçası. Misafirimizin yolu bayağı uzun. Gideceği her yerde ağaç dikmeye devam edecek. İnşallah hem burada hem de gideceği yerde dikeceği her ağaç bir insanı temsil eder'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129