“Eylem hazırlığı” ihbarı baskın yaptırdı##hb_sdk.gif

Bolu'da polis ekipleri, yasa dışı eylem hazırlığında oldukları iddia edilen Üniversite öğrencilerinin kaldığı bir eve baskın düzenledi.  Alınan bilgiye göre, yasa dışı eylem yapılacağı şeklindeki...

“Eylem hazırlığı” ihbarı baskın yaptırdı##hb_sdk.gif

Bolu'da polis ekipleri, yasa dışı eylem hazırlığında oldukları iddia edilen Üniversite öğrencilerinin kaldığı bir eve baskın düzenledi. 


Alınan bilgiye göre, yasa dışı eylem yapılacağı şeklindeki ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri,Karamanlı Mahallesi Konuralp Caddesi'nde bulunan bir apartmanının Bodrum katındaki daireye baskın düzenledi. Baskına Bolu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin yanı sıra Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Güvenlik Şube ve İstihbarat Şubesi ekipleri de katıldı.Yaklaşık 40 öğrencinin bulunduğu evde arama yapan ekipler, evdeki bazı yayınlara ve bilgisayarlara el koydu. Yaklaşık 4 saat süren incelemeler sonunda evde kalan kiracı 2 öğrenci ile ev sahibi, ifadeleri alınmak üzere Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Öğrenciler, polis ekiplerine konser etkinliği için toplantı yaptıklarını ve her hangi bir yasa dışı bir eylem hazırlığında olmadıklarını söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128