Eylem ve tepkiler etkili oldu... Yoğun Bakım Üniteleri Açılıyor

İzzet Baysal Devlet Hastanesi eski haline dönüyor. Uzun zamandır kapandı, kapanacak söylentileri ve kapanması için yapılan çalışmalar sona eriyor. Hastane yetkililerinin ve Sağlık İl Müdürlüğünün, Valilik talimatıyla yapılan inceleme, çalışma sonucunda yoğun bakım ünitelerinin açılacağı öğrenildi.

Eylem ve tepkiler etkili oldu... Yoğun Bakım Üniteleri Açılıyor
Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Edinilen bilgiye göre, Kamu Hastaneler Birliği genel sekreterliğinin ısrarla kapatılmasını istediği hastane ortaya çıkan verilerle kapatılmaktan vazgeçildiği yönünde. İzzet Baysal Devlet Hastanesinin AMATEM olarak hizmet vereceği açıklamaları, vatandaşlarda, hastalarda ve çevrede büyük bir tepki ve üzüntüyle karşılanmıştı. AMATEM olması için yapılan veri çalışmaları sonrası, tamamının böyle bir hastane için mümkün olmadığı, yapılacak fiziki çalışmalara harcanacak paranın yenisini yapmaktan çok daha pahalıya mal olacağı ve istenilen hizmeti veremeyeceğini ortaya çıkardı. Sonrasında, mevcut hastanenin iki katının AMATEM adına kullanılması, diğer katların ise diyaliz, yoğun bakım ünitesi ve hastaları bilgilendirmek için yeni bir birimin kurulacağı öğrenildi.

Bolu’da Rahmetli İzzet Baysal’ın eserinin eski haline dönmesi, hastanenin çalışacak olması, yoğun bakım ünitelerinin açılması ve yeni birimin kurulması haberi hastalar arasında sevinçle karşılandı. Hastanede çalışanların ise, doğru olanın yapıldığı ve hastanenin gerçek kimliği ile çalışacak olması olumlu bulundu.


Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saglikci
Saglikci - 5 yıl Önce

açıklamalar etkili oldu ama herkesin şikayetçi olduğu bolu da sağlıkta kötüye gidişin müsebbibi olan kişiye tüm hastaneler teslim edilmektedir. bu çalışanlara küfretmekten başka nedir. ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum..

Sağlık Olsun
Sağlık Olsun - 5 yıl Önce

i̇zzet baysal devlet hastanesi olarak hizmet vermesi bolu için inşaallah daha faydalı olacaktır. kamu hastaneler birliği genel sekreterliğini tebrik etmek lazım. allah razı olsun. hizmet kalitesinin hastaları memnun edecek düzeyde olmasını temenni ediyorum. hayırlı olsun.

Bolulu
Bolulu - 5 yıl Önce

bolu da sağlıkta kalite ve donanımın artmasına vesile olan kişilere teşekkür ederiz.bu hizmette güzel bir çalışma.

bolulu14
bolulu14 - 5 yıl Önce

onlar konuşur sağlıksen yapar

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

bu gibi açıklamalar çok güzel bak nasılda açılıyormuş biz vatandaş olarak özellere gidiyorduk ama artık gitmeyeceğiz çok teşekkür ederiz.o açıklamayı yapan gençlere

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

bu hastaneleri kapatan adam ne oldu? gönderdiler mi? siyasetçilerden kim duruyor, onun arkasında. bunu bolu ile paylaşmanızı bekliyorum.

mehmet ali coşkun
mehmet ali coşkun - 5 yıl Önce

önceli̇kle yöneti̇m deği̇şmeli̇di̇r.aci̇l var di̇ye geli̇p kapida ölen vatandaşlarin vebali̇ ki̇mdedi̇r.aci̇l açilmali,hastane hastane gi̇bi̇ olmalidir.mr yok gi̇t köroğluna,ultrason yok üni̇versi̇teye zi̇hni̇yeti̇ bi̇tmeli̇di̇r.yöneti̇m çok başarisizdir.her poli̇klinik derhal açilmalidir.a kupunktur,yoğun bakim gi̇bi̇ göstermeli̇k i̇şlerle vatandaşi kandirma dönemi̇ bi̇tmi̇şti̇r.dahi̇li̇ye,cerrahi̇,ci̇ldi̇ye,ortopedi̇,göz gi̇bi̇ gerekli̇ poli̇klini̇kler açilmalidir.i̇nsanlarin bu yöneti̇me güvenler kalmamiştir.gereği̇ yapilmali,i̇nsanlarin sağliği i̇le oynanmamalidir.sayin vali̇mi̇z ve sağlik müdürümüz kali̇teli̇ bi̇r yöneti̇m kadrosu oluşturmalidir.

sağlıkçı
sağlıkçı - 5 yıl Önce

bazıları yalakalık yapmış bazı yorumlardan bu anlaşılıyor. bence amaç halkın tepkisinin yanında düşen oyların telefisi ve olası erken seçimde halkın gazını almak. bu hastanenin eski haline dönmesi hayalden ibaret. milletin tepkisini dindirmek için göstermelikten öteye geçmez


SIRADAKİ HABER

banner128