Eylemden vazgeçmiyor

Bolu’daki huzurevlerine alınmayan 73 yaşındaki 2 çocuk babası Osman Kıraç, eylemlerinden vazgeçmiyor. Dün sabah saatlerinde Valilik binası önüne gelerek eylem yapan Kıraç’ı, polislerde ikna edemedi. “Huzurevine yerleşemezsem bana bir kurşun sıkın daha iyi” diye seslenen yaşlı adam akşam saatlerine kadar valilik binasının kapısında oturdu.

Eylemden vazgeçmiyor
Haber: Kasım ŞAHİN

73 yaşındaki Osman Kıraç geçtiğimiz yıllarda aynı şekilde eylem yapmış ve ardından rahatsızlanarak ambulansla hastaneye kaldırılmıştı. Dün sabah Bolu Valiliğinin dış kapısına gelen Kıraç, “Ben yıllar önce Bolu’da huzurevinde kalıyordum. Benim oğlum da 44 yaşında öldü. Oğlumu kaybedince bunalıma girdim. Psikolojik tedavi görüyordum. O sırada beni Aksaray Huzurevi’ne gönderdiler. Oradan da Niğde Bor Huzurevi’ne gönderdiler. Orada da 4 yıl kaldım. Ben kötü bir insan olsam niye 4 sene kalayım” dedi.

Kıraç, tek acının Bolu’daki huzurevinde kalmak olduğunu belirterek, “Niğde Huzurevi’nde kalırken yine orada kalan başka bir yaşlıdan para almıyorlardı. Onun maaşı benim maaşının iki katıydı. Müdüre ‘Niye bizden alıp ondan almıyordunuz. Onun maaşı benim maaşımdan daha fazla’ diye sordum. Müdür de bana ‘Onun borcu var, o yüzden almıyoruz’ dedi. ‘O zaman ben de çocuklarıma araba alıp borca gireyim, benden de para almayın’ dedim. 2 ay para vermedim. Sonra da Hatay Huzurevi’ne gönderdiler. Ben devlet memuru muyum? Beni niye başka başka yerlere gönderiyorlar? Mecbur değilim gitmeye, benim tansiyonum şekerim var. O kadar sıcakta yaşayamam. Çıkışım istedim. Sonra da çıkışımı alıp Bolu’ya geri döndüm. Bir önceki vali döneminde buradaki huzurevi için müracaat ettim. Bakanlıktan kağıt getirdim. İl Müdürü kabul etmedi. Benim bir suçum yok ki. Ben Boluluyum buradaki huzurevinde kalmak istiyorum. Eşimi dostumu rahatça görebilmek için burayı istiyorum. Eğer Bolu’daki huzurevine almazlarsa ban bir kurşun sıksınlar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128