Facebook ve twitter pazarlama maliyetlerini düşürüyor

SOSYAL Arı Sosyal Medya Ajansı Kurucusu Hakan Memur, Dünya üzerinde Sosyal Medyanın günden güne güçlendiğini ve ekonomide büyük yararlar sağladığını söyledi.   Bolu Sanayici Ve İşadamları...

Facebook ve twitter pazarlama maliyetlerini düşürüyor

SOSYAL Arı Sosyal Medya Ajansı Kurucusu Hakan Memur, Dünya üzerinde Sosyal Medyanın günden güne güçlendiğini ve ekonomide büyük yararlar sağladığını söyledi.

 

Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD)ın üyelerine Sosyal Medya hakkında seminer verildi. Seminere katılan Hakan Memur, Türkiye’de 35 milyon facebook, 9,2 milyon kişinin de twitter hesabının bulunduğunu bildirdi. Sosyal Medyanın doğru kullanıldığında, ticari işletmelere büyük katkı sağladığına dikkat çeken Hakan Memur, “Türkiye facebook kullanımı açısından Dünyada beşinci sırada yer almaktadır. Yine twitter kullanımı açısından da ilk sıralardadır. Bu konuda ülkemiz epey ilgilidir. Sosyal Medyanın önemini kavrayabilen firmalar reklamlarını artık bu yöne kaydırmakta ve markalarının gelişimini sağlamaktadırlar. Sosyal Medya büyük ölçüde firmaların pazarlama maliyetlerini düşürmüştür. Maliyetlerin düşmesi de tüketiciye yansıdığında Sosyal Medya için faydalı diyebiliriz” dedi. Öte yandan BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, Bosiad’ın Sosyal Medya ile ilgili faaliyetlerinin 2011 yılında arttığını belirtti. Özmen, “Ortak olduğumuz, kısa ismi "WORK&VET" olan iş dünyası ile mesleki eğitim arasında sosyal medya aracılığı ile köprü oluşturan AB LDV TOİ projemiz kapsamında daha önce üyelerimize projemizi tanıtmıştık.19 Aralık Çarşamba akşamı da  yaptığımız etkinlikle üyelerimize sosyal medya hakkında daha geniş bilgilendirme yapmış olduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128