Faciaya davetiye çıkartıyorlar

İlimiz Mudurnu ilçesinde nüfusunda yarısına yakınının yaşadığı 3. etap TOKİ konutlarında faciaya adeta davetiye çıkartıyorlar. Konutlarda bulunan asansörlerin tamamen güvensiz anlamına gelen kırmızı bandrolle işaretlenmesine rağmen vatandaşların kullanımına sunuluyor.

HABER:Gönül Olutürk

Yöresel mimariye uygun olarak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İlimiz Mudurnu İlçesine zemin, bodrum + 3 kat olarak 487 konut olarak inşa edilen ve nüfusun yarısına yakının yaşadığı 3.Etap TOKİ konutlar tehlike saçıyor. Konutlarda bulunan asansörlere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yetkilendirilen A tipi muayene kuruluşunun yaptığı muayene sonucu kullanılması tamamen tehlikelidir(güvensiz) anlamına gelen kırmızı etiketler yapıştırıldı. Ancak TOKİ yönetimi bu uyarıları dikkate almıyor. Asansörler vatandaşlar için büyük bir risk taşımasına rağmen halen daha kullanıma açık tutuluyor. Kapı sensörleri bile çalışmıyor ve çoluk çocuk sıkışabilir. Olası yaşanacak bir facia da bunun sorumlusu kim olacak?

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asmak Asansör
Asmak Asansör - 2 yıl Önce

asansörler kırmızı etiket almış, buna çok üzüldüm. bence çabucak mavi yada yeşil etiket alması için asansörü yapan firmaya danışın. i̇sterseniz biz bile tekirdağdan gelip bakım ve onarım yaparız. yeterki isteyin. asmak asansör tekirdağ, saygıyla sunar.

SIRADAKİ HABER