“Faiz Lobisi” yalanı dibe vuruyor

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün son yaşanan gelişmelerin güçlü olduğu söylenen Türkiye ekonomisinin ne durumda olduğunu gözler önüne serdiğini söyledi.

“Faiz Lobisi” yalanı dibe vuruyor
 CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün AKP’nin balonlarının birer birer patlamaya devam ettiğini söyledi. İyigün; “ Önce açılım, sonra demokrasi, toplumsal barış derken, yıllardır gerçekleri çarpıtarak, taşıma suyla çark döndürmeye çalışarak, milletin mallarını satarak sürdürdükleri ekonomi ve “Faiz Lobisi” yalanı da dibe vuruyor. Gezi Parkı’nda hakkını arayan gençlere türlü eziyetler yaparak kışkırtan, halkı birbirine düşman eden AKP’nin, ekonomik çöküşün de faturasını eylemlere kesme çabasının sebebi belli oldu.” Diye konuştu. İyigün;”Orta ve alt sınıfın git gide alım gücünün düştüğünü, küçük esnafın hızla kepenk kapattığını açıkça görmekteydik. Bunun üzerine özellikle son iki gündür, dünyaya örnek olduğu, çok güçlü olduğu, kendi ayakları üzerinde durabilen az sayıda ekonomiden biri olduğu yalanlarının da söndüğüne şahit oluyoruz. FED’in aldığı kararların ardından sözde muhteşem ekonomimizde dolar 1.9 TL yukarısına, faiz ise %8’e yükseldi. Borsa, doların yükselişini durdurabilmek için tarihinin en yüksek alımını gerçekleştirdi. Bu, dünyanın yangın yerine döndüğü 2011 yılındaki krizin bile çok üzerinde bir alım. Borsa %6.82 düşüş gösterdi, bankalar başta olmak üzere AKP’nin gün be gün daha da zengin ettiği ve bununla da övündüğü büyük sermaye sahipleri ciddi kayıplar yaşadı. Recep Tayyip Erdoğan mitinglerde, açılışlarda, açıklamalarında sert dil kullandıkça, halkı kışkırttıkça, yalanlarına devam ettikçe, borsa daha da düşmeye devam ediyor.” Biçiminde konuştu.

 

“Faizlerin yükselişinin sebebi AKP politikalarıdır”

 

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün sözlerini şu şekilde tamamladı;”Değerli vatandaşlarımız bilmelidir ki Türkiye ekonomisinin iyiye gitmediğine dair yaptığımız tüm uyarılar ne yazık ki gerçekleşmeye devam ediyor. Tüm suçu gezi parkına, özgürlük arayan yurttaşa uyguladığı şiddetli mücadelenin abartılmış maliyetine ve anlaşılmaz bir şekilde faiz lobisine bulan AKP hükümetinin yalanı ortaya çıkmıştır. Ekonomideki bu kötü gidişin sorumlusunun AKP politikaları olduğu, ekonomimizin ne kadar kırılgan olduğu gün yüzüne çıkmıştır. AKP’yi kurtarmaya çalışan ekonomistler istediği kadar Türkiye’den sermaye çıkışı olmayacak dediyse de çarpıtılmamış gerçek veriler her seferinde onları yalanlamıştır, yalanlamaya da devam edecektir. Görüldüğü gibi faizin yükselmesine engel olamayan AKP’nin, suçu Gezi Parkı ile başlayan ulusal direnişe yükleme balonu yine patlamıştır. Faizlerin yükselişinin sebebinin AKP politikaları olduğu açıkça görülmüştür.” 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2013, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİR BİLEN
BİR BİLEN - 8 yıl Önce

deniz rumuzlu şahıs nereden geldiğin ve ne olduğun belli işte akape zihniyetinden örnek düşünceler site yönetimi uyarılarınıza uymuyorsunuz hakaretleri görmedinizmi

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124