FASLI İZCİLERDEN VALİLİK ZİYARETİ

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından her yıl organize edilen Uluslar arası İzcilik Kampı için Ülkemize gelen ve 1’nci etap kampında İstanbul’da kalarak 2’nci etap kamp için Bolu’ya gelen Faslı izciler Bolu Valiliğini ziyaret etti.

 FASLI İZCİLERDEN VALİLİK ZİYARETİ
Bolu’ya gelerek Aladağ Tevfik Rüştü Günday Kamp Eğitim Merkezi’nde kamp yapan Faslı izcileri Valilik ziyaretinde Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı ağırlarken ziyarete Türkiye İzcilik Federasyonu İzci Lideri Okan Kıvanç Ogan ve Faslı izci liderleri katıldı.
 Vali Yardımcısı Kartlı’ya Faslı izcilerin Bolu’daki kampları hakkında bilgiler veren Türkiye İzcilik Federasyonu İzci Lideri Ogan, “Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından her yıl organize edilen Uluslararası izci kampına bu yıl 16 ülke katıldı. Ayrıca kampa Emniyet Genel Müdürlüğü ile yaptığımız “Kardeşlik Projesi” kapsamında da ülkemizden Çorum, Niğde ve Isparta’dan da Türk izcilerimiz katıldı. İstanbul’daki kamplarının ardından Faslı izcilerimiz 2’nci etap kampı olarak Bolu’ya geldiler. Faslı İzcilerimiz 25-28 Ağustos tarihleri arasında Bolu’da kamp yapacaklar. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.
 Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı ise yaptığı konuşmasında, “Kardeş ülkemiz Fas’ın değerli vatandaşlarını, çocuklarımızı burada görmekten çok mutlu olduk. Ümit ediyoruz ziyaretlerinden ve kamp programından mutlu olmuş, Bolumuzun güzel doğasından keyif almışlardır” ifadelerine yer verdi.
Bolu’da kamp yapmaktan mutlu olduklarını belirten Faslı İzci Liderleri de yaptıkları konuşmalarında, “Bizleri Bolu’da ağırladığınız için çok teşekkür ederiz. Ev sahipliğinizden son derece memnunuz. 2’nci vatanınız Fas’ta sizleri görmek isteriz. Katkılarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederiz” dediler.
Ziyarette ayrıca Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Faslı izci liderlerinden Fas’taki izcilik faaliyetleri hakkında da bilgiler aldı.
Ziyaret anısına Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı’ya Fas İzci floru bağlayan Faslı izci liderleri Fas İzcilik rozeti takarak el yapımı ahşap kutu hediye ederlerken Bolu Vali Yardımcısı Kartlı da Faslı izcilere çeşitli hediyeler verdi.
Faslı izcilerin Valilik ziyareti Faslı izcilerin hep bir ağızdan alkış ile tempo tutarak hem arapça ve hem de Türkçe olarak “Hepimiz kardeşiz, Hepimiz mutlulukla doluyuz” ifadeleri olan yöresel ezgilerini söyleyerek sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128