Fatih Metin aday adayı...

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin görevinden istifa ederek Ak Parti 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı.

Fatih Metin aday adayı...
Ak Parti 25. Dönem Milletvekili aday adaylığını açıklayan Metin konu hakkında şu açıklamayı yaptı; “Köroğlu ruhunun sahibi yiğit ve aziz hemşerilerime selam olsun. Selamların en güzeli, Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun.14 Ağustos 2001’de “selam ile” çıktığımız hizmet yolculuğuna, Bolu’da “BİSMİLLAH” demek hamdolsun bizlere nasip oldu. 13,5 yıldır da Besmele ile çıkılan bu yolculuğun bereketini Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi Bolu’muzda hissediyoruz. 13,5 yıl önce geleceğe olan inancını, ümidini ve özgüvenini kaybetmiş bir ülkede “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek yola çıkan kutlu bir davanın neferleri olarak Bolu’muza bu sürede kazandırdığımız hizmet ve eserlerin bahtiyarlığı içerisindeyiz” dedi.

Ak Parti Bolu’dan ilk aday adaylık açıklaması yapan ve resmen aday adayı olduğunu belirten Metin, açıklamasını şöyle sürdürdü; “14 Ağustos 2001’de bu hizmet davasının adını Adalet ve Kalkınma koyduk. 3 Kasım 2002’de milletimizin de bu davayı omuzladığına şahit olduk. 22 Temmuz 2007’de milletimiz vesayete karşı dik duruşun destanını yazarak DURMAK YOK YOLA DEVAM dedi. 12 Haziran 2011’de devlete paralel hat çekmeye kalkanlara milletimiz “DUR” dedi”

10 Ağustos 2014’te Cumhur, Başkanı’nı seçti. 

7 Haziran 2015 te Yeni Türkiye’nin, Yeni Bolu’nun ayak seslerinin Bolu Dağı’nı aşarak tüm dünyada yankılanacağı kritik bir milad olacak. Türkiye’nin geçtiği bütün bu kritik safhalarda Bolu her zaman AK Parti’nin yanında oldu. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın omuzlandığı yüke el verdi. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun devraldığı emanete sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek. Çünkü bu emanet milletin emaneti, bu dava milletin davasıdır. Bolu’muzda da bu kutlu davanın emanetini üzerimizde taşımaktan dolayı Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.

Bu kutlu yolculukta İl Başkanlığı, Milletvekilliği, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığı gibi çok önemli vazifeleri bizlere layık gören hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Her zaman hemşerilerimizin emanetine hakkıyla sahip çıkmanın hassasiyeti ve özeni içerisinde olmaya gayret ettik. Üstlendiğimiz her görevde hemşerilerimizin güvenine layık olmaya çalıştık. Hesaplaşmanın değil helalleşmenin önemine inandık. 

Hesabi değil, hasbi olduk.

Hasbi duygularla çıktığımız her yolda önümüzde de arkamızda da yanımızda da milletimizi, hemşerilerimizi gördük. Bolu’nun evladı olmaktan her zaman gurur duyduk. Bolu’mun milletvekili olmak, Bolu’mun Bakan Yardımcısı, İl Başkanı olmak elbette nefes alıp verdiğim sürece gururla taşıdığım vazifeler olacaktır. Ama Bolu’mun evladı olmak, Bolu’mun mayasıyla yoğrulmuş olmak çok daha büyük bir gururla taşıyacağım ve çocuklarıma emanet edeceğim en değerli paye olacaktır.
Şimdi bu kimliğimle daha önce üstlendiğimiz bir emaneti tekrar devralmaya talibiz. Evet… 25. Dönem Bolu Milletvekilliği için mensubu ve neferi olmaktan onur duyduğum AK Parti’den aday adayıyım. Bu bayrağı yeniden üstlenmek için Bakan Yardımcılığı görevimden istifa ettiğimi bu vesile ile hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Yeni olmayan, fakat yenilenen bir heyecanla çıktığım bu yolculukta bütün hemşerilerimin de müsaadelerini, desteklerini talep ediyorum. 13,5 yıldır hemşerilerimin verdiği desteği her zaman arkamda hissettim ve bu destekle memleketime kazandırdığımız hizmetlerin neferi oldum.

Bu desteklerinizden cesaret alarak şimdi yine, yeniden Parlamento çatısı altında Bolu’mu temsil etmek için sizlerden yetki ve destek istiyorum. İnşallah Genel Merkezimiz ve hemşerilerimiz uygun gördüğü takdirde 25. Dönemde Parlamento çatısı altında Bolu’muzu Yeni Türkiye’nin en parlak, en güzide sayfalarından biri haline getirmek için mücadelemize kaldığı yerden devam edeceğiz. Her köşesi buram buram saflık kokan, bereket kokan, yiğitlik kokan memleketimin bütün insanlarına selam ile…
Allah yar ve yardımcımız olsun.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
celalettin çelebi
celalettin çelebi - 6 yıl Önce

hayırlı olsun.

bolu,lu
bolu,lu - 6 yıl Önce

fatih metin yediklerin azmı geldi.yedirmezler sen bolumuza layık değilsin bunu bil sen varsan ben eşime dostuma bu partiye oy verdirmemmmm.

m.a.e
m.a.e - 6 yıl Önce

sn vekilim önceki gibi arkanızdayım bilirsin bizler o 3 sıfırı başarmıştık yine başarmaya hazırız.

eser olcay
eser olcay - 6 yıl Önce

sen bakan yardımcısı oldun ama bolu senden hiç bir şey görmedi ve m.vekil olunca da göremez bir adliye sarayını bile yaptıramadı akp bu bolu ya onun için size benden ve sülalemden size oy yok bunu bilin.

14
14 - 6 yıl Önce

başarılar,kaldığı yerden devam.yollar yarım kaldı.heyecan lazım,o da avukat fatih metin beyde fazlasıyla var.hayırlı olsun.7.2.2015

erkan yoldaş
erkan yoldaş - 6 yıl Önce

bolu akp döneminde sahipsiz kalmıştır yatırım fakiri bir il olmuştur verilen sözler tutulmamıştır gündem yaratılıp halk kandırılmıştır gelen bakana ağam gidene paşam denilmiştir ama yatırım yapılmamıştır yapılan yatırımlarda rahmetli izzet baysalın yaptığı yatırımların yanında çok az kalmıştır uzun lafın kısası akp bir adliye sarayını bile bolu ya 7 yılda yaptıramamıştır onun için bu parti bolu da en sonuncu parti olmalıdır.

bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

durmak yok kandırmaya devam........

Sebenli
Sebenli - 5 yıl Önce

fatih beyi tanırım adam gibi adamdır, mütevazidir,ç yardım sever birisidir. onun tekrar vekilimiz olması için özellikle sebende var gücümüzle çalışacağız...

SIRADAKİ HABER