FATİH METİN; “BOLU İNSANININ GÖNLÜNDE 3-0 DIR”

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin; “Seçim akşamı sonuç 3-0 değildi ama Bolu insanının gönlünde durum 3-0’dı. Hiç önemli değil.

FATİH METİN; “BOLU İNSANININ GÖNLÜNDE 3-0 DIR”

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu halkının kendilerinden büyük beklenti içerisinde olduğunun farkında olduklarını belirterek, “Sıfatlar önemli değil. İki milletvekili ve iki bakan yardımcımız var ama olmasa da şu birlik, şu tablo zaten başarıyı ve hizmeti de beraberinde getirir” dedi.

Bir dizi program dâhilinde Bolu’ya gelen Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek parti teşkilatları ile bir araya geldi. İl Başkanı Nurettin Doğanay ve diğer partililer tarafından parti binası önünde karşılanan Metin, daha sonra toplantı salonunda teşkilatlarla buluştu. Buluşmada ilk olarak söz alan ev sahibi Doğanay, Fatih Metin’le uzun yıllar birlikte yol arkadaşlığı yaptıklarını ve ziyaretinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

“KADERİN ÜSTÜNDE BİR KADER VARDIR”

Doğanay, ilk olarak Fatih Metin’in de 3’üncü sıra milletvekili adayı olduğu 1 Kasım hakkında konuşarak, “Sizle ve buradaki tüm arkadaşlarımızla beraber 1 Kasım seçimlerini yaşadık. Evet, güzel bir seçim dönemi yaşadık. Ak Parti kadroları olarak hepimiz Bolu’da 3-0 yapmak için inandık. Bu inançla yola çıktık. Bu gayret ve azimle çalıştık, ama olmadı. AK Parti’nin 317 milletvekili ile tek başına iktidar olduğu 1 Kasım akşamı biraz buruk bir sevinç yaşadık. Az bir farkla 3’ünci milletvekilini kaybettik. Tabi ki ‘kaderin üstünde bir kader vardır’ sözü bu olsa gerek. 3-0 olmadı ama mevcut 2 milletvekilimize 2 de bakan yardımcımız eklendi” dedi.

“VATANDAŞIN BİZLERDEN BEKLENTİSİ ÇOK YUKARILARA ÇIKTI”

Bolu halkının Fatih Metin’den beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirten İl Başkanı Nurettin Doğanay, teşkilatlar olarak Metin’e güvendiklerini belirterek, konuşmasında şunları söyledi: “Önümüzdeki süreçte Bolu’muza ve ülkemize yapacağınız hizmetlerden dolayı sizlere şimdiden teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun, birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Bizler yerelde üzerimize düşeni yapmak için var gücümüzle çalışacağız. İki milletvekili ve iki bakan yardımcısı derken vatandaşın bizlerden beklentisi çok yukarılara çıktı. Bunu karşılamamak için hiçbir nedenimiz yok. Biliyoruz ki eğer biz kaybedersek Bolu kaybeder, Türkiye kaybeder. Onun için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

“2023 HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİNDE BİRLİKTELİK, AZİM, İNANÇ ŞART”

Merkez İlçe Başkanı Adil Esen’de Metin’in ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade belirterek, “Bu tabloyu oluşturabilmek adına birlikte çok yol yürüdük, çok emek harcadık. Bugün bu tabloyu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah 2019 yolculuğunda bu birlik ve beraberlikle devam edeceğiz. 2023 hedeflerimiz var ve buralara ulaşmak içinde birliktelik, azim, inanç şart.  Ben burada da bunu görüyorum” dedi.

“BU MAKAMLARA OTURMAMIZIN VESİLESİ HALKIMIZDIR”

Ekonomi Bakan Yardımcısı sıfatı ile ilk kez parti kadroları ile bir araya gelen Fatih Metin ise konuşmasında ilk olarak 1 Kasım seçimlerine değindi. Teşkilatlara ve Bolu halkına teşekkür eden Metin, “Seçim akşamı sonuç 3-0 değildi ama Bolu insanının gönlünde durum 3-0’dı. Hiç önemli değil. Bakın o seçimin ardından ben Ekonomi Bakanlığı, Yüksel bey ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gibi 2 önemli bakanlıkta bakan yardımcılığı görevini alma şerefine eriştik. Burada Bolu halkının bize verdiği desteğin büyük rolü var. Rabbim nasip etti, bizde bu makamlara oturduk. Buna vesile sizlersiniz, halkımızdır. O nedenle hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN KARŞISINA SADECE VE SADECE HİZMETLERİMİZLE ÇIKACAĞIZ”

“Bolu halkı bizlerden büyük beklenti içerisinde, bunun farkındayız” diyen Metin, artık mazeretlerinin kalmadığını belirterek, “Bakın sıfatlar önemli değil. İki milletvekili ve iki bakan yardımcımız var ama olmasa da şu birlik, şu tablo zaten başarıyı ve hizmeti de beraberinde getirir. Vatandaşımıza diyecek hiçbir şeyimiz yok. Artık sadece hizmet yapacağız. Vatandaşımızın karşısına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sadece ve sadece hizmetlerimizle çıkacağız. Zaten buradaki birlik beraberlikte hizmete yansıyacaktır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
naim sağlam
naim sağlam - 5 yıl Önce

sen neyin peşindesin fatih bey ?

bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

topmu ounuyorsun be adam ikide bi 3 /0 yenildin işte be d..

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124