Fatma hocadan muhteşem sergi

Bolu Belediye Başkanlığı ve İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile açılan el sanatları kursunda İğne Oyası ve El nakışlarında öğretmenlik yapan Fatma Isnık, öğrencileriyle birlikte Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde ' İğne Oyası ve El Nakışları Sergisi' açtı. Açılışa Bolu Valisi Aydın Baruş'un eşi Nagihan Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkanyardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Bayır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fatma hocadan muhteşem sergi

Haber: Semih BAYKAL

Bolu'da ilk olarak öğretmenlik hayatına 1986 yılında İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda usta öğretici olarak göreve başlayan Fatma Isnık 30 yıldır dikiş nakış öğretmeni olarak Bolu Halkına hizmet veriyor. Başarı öğretmen Fatma Isnık son 3 yıldır da Bolu Belediye Başkanlığı ve İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile açılan el sanatları kursunda İğne Oyası ve El nakışlarında bölümünde Bolu Halkına hizmet veriyor. 30 yıllık öğretmen hayatı boyunca ilimizi uluslararası fuarlarda başarıyla temsilen Fatma Isnık geçtiğimiz cuma günü öğrencileriyle birlikte Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde ilk kişisel sergisini  ' İğne Oyası ve El Nakışları Sergisini' açtı.

"EMEK VEREN BAŞTA ÖĞRETMENLERİMİZ OLMAK ÜZERE HERKESİ KUTLUYORUM"

Açılışta bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şunları söyledi; "Ben tabi bu tür hizmetleri sürdüren bil hassa kursa gelen tüm bayanlarımızı kutluyorum. Allah onlardan razı olsun. Şu an merkezde olduğu gibi köylerimizde ve uzak mahallerimizde bu kursları devam ettiren arkadaşlarımız var. Oralarda da herkes çok mutlu. bir sevdiğim bir şey var, öğretmenlerle öğrencilerin arasındaki muazzam ilişkidir. Bu konuda öğreticilerimizi kutluyorum. Öğrencileriyle bu irtibatı iyi kurabilmişler. emek veren başta öğretmenlerimiz olmak üzere herkesi kutluyorum" dedi.

"ÖĞRETMENİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan sonra konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş'un eşi Nagihan Baruş şunları ifade etti; "Öncelikle öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. Böyle hanımlarımıza ekonomik anlamda da ailelerine katkılar sunuyorlar. Ruhen ve zihnen dinlendiklerine inanıyorum. Bende kendim okul dönemimden sonra Halk Eğitim merkezindeki kurslara gittim. Hakikaten çok faydalıdır. Bolu'da da Belediyenin, Valiliğin, hep birlikte birliğimizin, bütünlüğümüzün sürmesi için çok mutlu oluyorum. Rabbim bu birliğimizi, bütünlüğümüzü daim etsin, ağız tadımızı bozmasın inşallah. Bu serginin açılmasında emek veren herkese çok teşekkür ediyorum" diye ifade etti. Konuşmaların ardından öğrenciler, öğretmenleri Fatma Isnık'a çiçek takdim etti. Daha sonra kurdale kesimiyle serginin açılışı gerçekleşti. Sergiyi gezen Bolu Valisi Aydın Baruş'un eşi Nagihan Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkanyardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Bayır ve çok sayıda vatandaş, öğretmen Fatma Isnık'ın ve öğrencilerinin yaptığı çalışmalara hayran kaldı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asiye yurtcu
Asiye yurtcu - 4 yıl Önce

fatmacığım ellerine sağlık. çok güzel görünüyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner128