Fazla yolcuya izin yok

Özel Hak Otobüslerinin fazla yolcu taşımasına izin yok. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Özel halk otobüslerinin fazla yolcu taşımasına izin vermemek için önce ki gün Üniversite yolu üzerinde denetleme yaptı. Yapılan denetimler de fazla yolcu taşıyan otobüse rastlanılmadı.

Fazla yolcuya izin yok

Haber: Semih BAYKAL

 

 Bolu’da özellikle şehir merkezi ve üniversiteye yolcu taşıyan otobüslerin tek çatı altında birleşmesinden sonra ulaşımda ciddi sıkıntılar meydana gelmeye başlamıştı. Özellikle Üniversite öğrencileri Özel Halk otobüslerinin fazla yolcu aldığından şikâyet ediyordu. Bu şikayetler üzerine harekete geçen Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Üniversite yolu üzerinde Özel Halk otobüslerinin fazla yolcu taşıyıp taşımadığına yönelik denetleme yaptı. 10 adet Özel Halk Otobüsüne yapılan denetleme de fazla yolcuya rastlanmazken, bir otobüs sürücüsüne ehliyetini yanına buldurmadığı için Karayolları Trafik Kanununun 44-1/b maddesine istinaden 199 TL idari para cezası kesildi. Ayrıca 20 ceza puanı da sistemden düşürüldü. 


Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

üni̇versi̇teye taşimak yasak ta di̇ğer taraflara sebest mi̇? 15 ocak 2016 sabahi ve di̇ğer sabahlar dağkentten otobüsler çakili geli̇yor. adim atacak yer yok. 15 ocak sabahi aracimizin balatalari resme koktu. tutuşmadiği kaldi sadece . bunlari gören olmuyor mu? i̇lla i̇hbar mi etmemi̇z gereki̇yor?yasak sa her yere yasak olmali ve fazla otobüs çikartilmali..!

SIRADAKİ HABER

banner128