Felaketin eşiğinden dönüldü##hb_manset.gif

Göynük ‘e bağlı 20 haneli Aşağıkınık köyünde mevlit okutulan bir evde çıkan yangının diğer binalara da sıçraması sonucu 15 ev, 20 ahır ve 20 samanlık kül oldu. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ...

Felaketin eşiğinden dönüldü##hb_manset.gif

Göynük ‘e bağlı 20 haneli Aşağıkınık köyünde mevlit okutulan bir evde çıkan yangının diğer binalara da sıçraması sonucu 15 ev, 20 ahır ve 20 samanlık kül oldu. Bolu Valisi İbrahim Özçimen,  yangının çok büyük olduğunu ifade ederek, ''Çıkan yangının ormana sıçramaması için geniş çaplı bir çalışma başlatıldı. Orman Bölge Müdürlüğü'nün göndermiş olduğu yangın söndürme helikopteri köye gelerek yangına müdahale etti.” Dedi.

 

 Pazar günü öğle saatlerinde Aşağıkınık köyünde mevlit okutulan bir evde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle bir anda 20 haneli köyü sardı.Yangına Bolu, Göynük,Mudurnu'dan gelen itfaiye ekipleri müdahale etti.Yangın kontrol altına alınamayınca Bursa'dan Orman Genel Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme helikopteri, itfaiye ve orman ekipleri de köye sevk edildi. Yangında 15 ev, 20 ahır, 20 samanlık, 14 buğday ambarı ile kullanılmayan köy okulunun yandığı bildirildi. Bazı vatandaşlar yanan evlerinden kurtardıkları eşyaları köyün dışına traktör yardımıyla taşırken, yangın ormanlık alana sıçramadan kontrol altına alındı.

 

Yangın büyük bir hasara neden oldu

 

Bolu Valisi İbrahim Özçimen,  yangının çok büyük olduğunu ifade ederek, ''Çıkan yangının ormana sıçramaması için geniş çaplı bir çalışma başlatıldı. Orman Bölge Müdürlüğü'nün göndermiş olduğu yangın söndürme helikopteri köye gelerek yangına müdahale etti. Yangın söndürme ekiplerinin yanı sıra köylüler de kendi imkânlarıyla çıkan yangını söndürme çalıştı. Yapılan çalışmaların ardından yangın kontrol altına alınarak, soğutma çalışmalarına başlandı'' dedi. Özçimen, yangının köyde büyük hasara neden olduğunu belirterek, ''Yangında mağdur olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma başlatıldı'' diye konuştu. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ise 20 haneden oluşan köyde ilk belirlemelere göre, 15 ev, 20 ahır, 20 samanlık, 14 buğday ambarı ile kullanılmayan köy okulunun yandığını dile getirerek, yangında mağdur olan vatandaşlar için Türk Kızılayı'ndan yardım talebinde bulunulduğunu bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128