FETÖ iş adamları davasında son durum

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bolu'daki iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 13 sanığın yargılanmasına devam edildi.

FETÖ iş adamları davasında son durum

HABER:Gönül Olutürk

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanan tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı. Duruşmada, bazı sanık avukatları, müvekkillerinin duruşmalardan vareste tutulmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların suçlamalarında delil olarak gösterilen Bolu Sanayici ve İş Adamları Derneği ile ilgili bazı belgelerin mahkemeye gönderilmesi için ilgili kurumlara müzekkere yazılmasına ve bazı sanıkların dijital materyal inceleme sonuçlarının mahkemeye ulaşmasının beklenmesine karar verdi. Mahkeme heyeti, dosya kapsamında eksik olan delillerin tamamlanması için duruşmayı 6 Haziran'a erteledi. Önceki duruşmalarda, sanık Kahraman Usta'nın dosyası, Bursa'da hakkında açılan farklı bir dava nedeniyle ayrılmıştı.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 38 sayfalık iddianamede, 14 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl altı aydan on beşer yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER