FETÖ’cü Yargıtay üyesi kaçarken Bolu’da yakalandı

15 Temmuz akşamı FETÖ’cü askerler tarafından yapılan Darbe girişimi sonrası, yakalanacaklarını anlayınca kayıplara karışan Yargıtay üyeleri tek tek yakalanmaya başladı. Derbi girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından 6 gündür kayıp olan Yargıtay üyesi İlhan Kaya, dün TEM Otoyolunda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul’la oradan da yurt dışına kaçmak isterken yakalanıp gözaltına alındı. Yargıtay üyesiyle birlikte bir Bolu Vali Yardımcısı ile 2 polis memuru da gözaltına alındı.

FETÖ’cü Yargıtay üyesi kaçarken Bolu’da yakalandı

Haber: Kasım ŞAHİN - Faruk ÇİDEM

Darbe girişimi sonrası kayıplara karışan Yargıtay üyelerinden İlhan Kaya, polisin dikkati sayesinde özel aracıyla kaçmak isterken TEM otoyolunda yakalandı. Dün TEM otoyolunda yapılan kontroller esnasında güvenlik güçleri tarafından durdurulan araç içersinden 6 gündür kayıp olan Yargıtay üyesi İlhan Kaya çıktı. Kaya’nın önce İstanbul’a oradan da yurt dışına kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Kaya, Bolu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından Ankara’ya gönderilecek.

BİR VALİ YARDIMCISI İKİ POLİS GÖZALTINDA

FETÖ üyesi olmakla suçlanan ve daha önce görevden alınan Bolu Vali yardımcısı Muharrem Sönmez, KOM Şubesi tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınan Vali Yardımcısı Sönmez, 2. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Bolu Vali Yardımcısıyla birlikte tayini Sinop Boyabat’a çıkan ve geçtiğimiz yıllarda, “Hukuksuz şekilde dinleme” yapmak suçundan hakkında soruşturma acılan eski istihbarat şube müdürlüğü polislerinden Bekir Mutlu, Boyabat’a, Güvenlik Şube Müdürlüğünde görev yapan polis memuru İrfan Sezgin ise yeni görev yeri olan Düzce’ye gönderildiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124