FETÖ’CÜLER ELİMİZDEN KURTULAMAYACAK

Fethullaçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Bolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve Basın Savcısı Adnan Gümüş, Bolu’da yürüttükleri soruşturmalar hakkında açıklamalar yaptı. Gümüş, suça bulaşmamış kişilerin rahat olmasını, fakat ucundan dahi bu örgütle ilişkisi olanların gerekli cezaları alacağını söyledi.

FETÖ’CÜLER ELİMİZDEN KURTULAMAYACAK
HABER: FARUK ÇİDEM – SEMİH BAYKAL

FETÖ/PDY’ye yönelik Bolu’da yürütülen operasyonlar kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı ve yaklaşık 100’e yakın şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. FETÖ ile mücadelede her türlü yardıma açık olduklarını belirten Bolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve Basın Savcısı Adnan Gümüş, “yargının bir çalışma biçimi var. Yargı dedikoduyla, demeçle çalışmaz. Birçok açıklama, bizim soruşturmalarımıza bazen zarar da verebiliyor. Biz her şeyin farkındayız ve konuya hakimiz. Bolu Emniyeti ile birlikte halkaları yavaş yavaş çözüyoruz” dedi.

BİR GÜNDE BİTECEK BİR SÜREÇ DEĞİL

FETÖ ile bir şekilde ilişkiye girmiş, abi veya abla konumunda, kamu kurumlarına sızmış, dışarıda bunlara finans sağlamış, özel olsun kamuda olsun, kim olursa olsun bizim elimizden kurtulamayacak. Ama soruşturma zaman alan bir süreçtir. Bir günde tüm suçluların yakalanması, tüm faillerin cezalandırılması mümkün değil.

BU ÖRGÜT TEMİZLENECEK

Yerel basına FETÖ operasyonları ile ilgili siyasetçilerin açıklamalarının soruşturmalarına sekte vurduramayacağını söyleyen Adnan Gümüş; “basın ve siyasiler ile ilgili bir sıkıntımız yok. Biz bir şey yapacaksak, kim ne derse desin yaparız. Suçlu olduğuna inandığımız, suçlu olduğuna ilişkin delil bulduğumuz, bu örgütle irtibatını tespit ettiğimiz veya başka bir şekilde suç işlediğini kendi yöntemlerimize göre tespit ettiğimiz herkese hukuk kuralları çerçevesinde gereğini yaparız ve yapacağız. Kararlıyız. Bu örgüt temizlenecek. Bu örgüt hem Bolu’daki tüm kamu kurumlarından temizlenecek hem bu örgüte finans sağlayan özel kişi, kurum, vakıf, dernek, bunlar da temizlenecek. Temizlenecek derken hukuk kuralları içinde herkes yaptığının hesabını verecek. Ben bunun garantisini veriyorum” şeklinde konuştu.

ÖRGÜTE BULAŞMAMIŞ KİŞİLER RAHAT OLSUN

Halkın içinde bu örgüte bulaşmamış, bu örgütle omuz omuza faaliyette bulunmamış insanlar rahat olsun. Şu anki yargı mensuplarının adaletine, vicdanına ben kefilim. Sadece Bolu değil Türkiye’deki şu anda görev yapan hakim savcıların yüzde 99’unun hukuk devleti ilkelerinden sapmadan, toplum vicdanına ters bir şey yapacağına inanmıyorum. 

YARGI TEMİZLENDİ

Yargının büyük oranda temizlendiğini belirten Bolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Gümüş sözlerini şöyle tamamladı:
Yargının içinde bu cemaatle, bu terör örgütü ile ilişkisi olanların büyük bir çoğunluğu temizlendi. Şu anda yargı mensupları tamamen hukuk kuralları, mevzuat ve kendi vicdanlarının sesine göre çalışan yargı emekçileridir. Şu anda ki yargı mensuplarına herkes güvensin. Suçu olmayan, hiçbir suçu olmayan insanların yargıdan, polisten, devletten zerre kadar korkmasına gerek yok. Ama bir şekilde FETÖ’ye bulaşan insanlar, bunlara yardım eden, bunlarla beraber hareket eden insanlar, bunlarla beraber kamuda veya özel sektörde hukuk dışına çıkmış faaliyette bulunmuş insanlar da rahat uyumasın, herkese sıra gelecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER