“FETÖ’CÜLERİ KORUYAN ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR VAR”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ile ilgili ortaya atılan iddiaları tekrar gündeme taşıdı. Özcan, hala FETÖ’cüleri koruyan üst düzey bürokratların olduğunu savundu.

“FETÖ’CÜLERİ KORUYAN ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR VAR”

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in Balıkesir’de görev yaptığı süreçte şu an FETÖ’den tutuklu olan bazı isimlerle yurtdışı gezilerine çıktığı iddiaları üzerine geçtiğimiz günlerde CHP parti binasında sert açıklamalarda bulunan CHP milletvekili Tanju Özcan konuyu meclise taşıdı. Özcan, TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada Cengiz ile ilgili hazırlanan dosyanın bakanlığa ulaşmadığını belirterek şunları söyledi; “Bolu’da FETÖ ile mücadele adı altında tuhaf uygulamalar yapıldığını paylaşmak istiyorum. Geçen günlerde gündeme getirdim, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ile ilgili Balıkesir kaynaklı iddialar var. Bu iddiaların üzerine gidilmiyor. Bolu valiliği müdür ile ilgili bakanlığa bir dosya gönderdi ama bir türlü o dosya gidiş numarası olmasına rağmen bakana ulaşmıyor. Hala Ankara’da belirli insanları koruyan bu FETÖ yapılanmasının üst düzey bürokratlarının görevde olduğunu buradan anlıyoruz”

BOLU HALKI ADINA CEVAP BEKLİYORUM

Genel kurul konuşmasının sonunda şu soruları soran Özcan, Bolu halkı adına cevap beklediğini belirtti.

“Bolu Milli Eğitim Müdürü ile ilgili gönderilen dosya bakanlıkta nasıl kaybolur? Bolu milli eğitim müdürü ile ilgili bu şaibe ortadan kalkmadan onun önerisi ile açığa alınan öğretmenlerin durumu ne olacak? Bolu valisi veya sayın bakan Bolu milli eğitim müdürüne biz kefiliz diyebiliyorlar mı? Bu soruların cevabını Bolu halkı adına bekliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABLA
ABLA - 4 yıl Önce

yap bir kiyak
konustur milletvekilligini
dosyayi kendi ellerinle teslim et,bürokratlara takilmasin
yap bir gazetecilik
onun oraya atanmasina kim olur vermis?

biz de ögrenelim

kudret
kudret - 4 yıl Önce

siz hapse atılan darbecileri koruyorsunuz. güldürmeyin ya :)

SIRADAKİ HABER

banner128