Fidan ağır konuştu

Bolu Ziraat Odası Başkan adayı Hakkı Fidan, yazılı açıklamasında ağır sözler kullandı. Fidan açıklamasında; “14 Şubat’da yapılacak olan Bolu Ziraat Odası seçimlerinde heyecan had safhaya ulaşmıştır. 12 yıldan bu yana delegesi unutulan çiftçi ile dalga geçen başkan ve ekibi, bu işin heveslisi olup, bu işten anlamayan insanlarla yönetime devam edip, son 4 yıl içerisinde kendi delegelerine bilgilendirme zahmetinde bile bulunmamıştır” dedi.

Fidan ağır konuştu
Haber: Okay ÖZCAN

Fidan açıklamasını şöyle sürdürdü; “12 yıl boyunca gözle görülür bir projeleri dahi olmayan yönetim, patates pazarı, patates üreticileri, tohumluk patates sorununu, biçerdöver kontrolleri ve buğday biçim fiyatları konusunu çözemeyenler, buğday alımlarında dengeleyiciliği sağlayamayanlar, ofis sorununu 12 yıldır çözemeyenler, yap işlet devret modeliyle yaptırdıkları bina ile övünenler, çiftçinin sorunlarını bir gün bile sormayanlar, Bolulu çiftçinin geleceği ile oynamışlardır” diye konuştu.

Fidan, çok konuşulacak sözlerini şöyle tamamladı; “Bu gün oda delegelerine verecekleri öğle yemeğinin seçim öncesine gelmesi ne kadar da manidardır. 2011 yılında delegeden 4 yıl daha yetki isteyen Yamantürk ve ekibi, kongrede bir daha aday olmayacağını ilan etmiştir. Nedense koltuğu bırakmamak için delege seçimlerinde bazı köy ve mahalle muhtarlarını kullanarak seçilen delege üzerinde korku ve baskı politikaları uygulamaktadır. Acaba seçimi  kaybetmesi halinde izah edemeyeceği durumlar mı vardır? Geçtiğimiz hafta Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Özen’in Muhtarlar ile yaptığı İstişare toplantısında muhtarlara bizzat Ziraat Odası Seçimleri için seçilen delegelere mevcut yönetimi desteklemeleri yönünde telkinlerde bulunması akıllarda soru işareti bırakmıştır. Acaba Ziraat Odası Başkanlığına Fikret Özen’mi adaydır? 14 Şubat 2015 tarihinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimlerinde ben ve ekibimin karşısında seçim çalışması yapan başkan adayı İsmail Yamantürk’müdür, Fikret Özen’midir? Kamuoyu ve Bolu çiftçisinin bu konuda bilgilendirilmesi gerekmektedir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolu Yiğidi
Bolu Yiğidi - 6 yıl Önce

helal sana hakkı bey! bu gidişe bir son verilmeli ... bu tipler stk piyasasından acilen temizlenmelidir.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124