Filistin’in ateşi Bolu’ya düştü

ABD'nin Kudüs'te Büyükelçiliği açması kararı sonrası sokağa dökülen Filistin halkına İsrail askerlerinin gerçek mermilerle yaptığı katliamda şehit düşen Muhammed Al Asaad’ın Bolu’da yaşayan amcası ve yeğenini yasa boğdu.Amcası ve yeğen ABD Başkanı Trump ile İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin’e ateş püskürdü.

Filistin’in ateşi Bolu’ya düştü

Haber: Semih Baykal

ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını Gazze sınırında protesto eden Filistinlilere, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 59 Filistinli şehit oldu, 2 bin 771 Filistinli yaralandı. Yaşanan bu katliamda Bolu Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrenci Muhammed al Asaad’ın aynı adı taşıyan amcaoğlu Muhammed Al Asaad şehit düştü. İsrail’in yaptığı katliamı protesto etmek için düzenlenen gösterilere babasıyla katılan 12’nci sınıf öğrencisi Asaad, zulümlerin bir an önce bitmesini istedi.

ZULÜMLERİN SON BULMASINI İSTİYORUZ

İsrail’in Filistin’e karşı yaptığı zulümlerin bir an önce son bulmasını isteyen Asaad; “İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucunda benim amca oğlum şehit düştü. Bu zulümler bir gün bitecek. Türk Milletine Filistin halkı olarak müteşekkiriz. Kudüs Filistin’in başkentidir ve hep böyle kalacaktır” dedi.

“İSRAİL ZALİM DEVLET”

Asaad’ın babası, şehit düşen Muhammed Al Asaad’ın amcası Hasan Al Asaad ise; “Bize yapılan zulüm karşısında biz karşı duruyoruz. Bu zulmün bir an önce bitmesini diliyorum. 1948 yılından bugüne kadar yaptıkları zulüm artık son bulsun. Eskiden beri bizim topraklarımızı işgal ettiler. Bugüne kadar çocuklarımızı, kadınlarımızı herkesi katlettiler. İsrail zalim devlet. Filistin’de yaşanan olaylar ABD Başkanı Trump’ın ve İsrail Devlet Başkanı Rivlin’in suçudur. Ocağımıza ateş düştü. Bu acıyı bizler Bolu’dan yaşadık. Kardeşimi kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Ama kardeşim şehit düşse bile bizler bir gün gelecek bu acının intikamını alacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124