Film değil gerçek...

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün başarılı ekipleri başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Önceki gece Gölköy-Abant İzzet Baysal Üniversitesi sapağında yapılan alkol denetimi sırasında dur ihtarına uymayan bir araç sürücüsü, görevli trafik polisini teğet geçerek kaçmaya çalışınca büyük bir kovalamaca yaşandı. Bir müddet süren kovalamaca sonrası başarılı trafik polisi kaçan aracın önüne geçerek aracı durdurdu. Filmleri aratmayan kovalamaca sonrası sürücü yere yatırılarak olabilecek bir tehlikeye karşı yerde üst araması yapıldı. Sürücünün daha sonradan aşırı derecede alkollü olduğu ve bu yüzden dur ihtarına uymayarak kaçtığı belirlendi. Alkollü sürücü hakkında yasal işlem yapıldı.

Film değil gerçek...

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Şehir Merkezinde ve ana arterlerde büyük bir özveriyle vatandaşın can ve mal güvenliği için çalışmalarını başarıyla sürdüren Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün Şahinleri alkollü araç kullanan sürücüler üzerine denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle akşamları Gölköy’de alkol aldıktan sonra şehir merkezine gelmem isteyen sürücüleri trafikten men etmek için yoğun çaba gösteren trafik ekipleri önceki gece filmleri aratmayan sahneler yaşadılar. Gölköy-Abant İzzet Baysal Üniversitesi sapağında uygulama yapan ekipler ilk olarak durdurdukları bir araç içersinde şahısların alkol aldığını tespit etti. Yapılan denetimde bayan sürücünün alkolsüz olduğu ancak ehliyetsiz olmasından dolayı Bin 600 TL kendisine Bin 600 TL’de araç sahibi cezai işlem uyguladılar.

ÖRNEK OLAYLAR DA YAŞANDI

Yapılan uygulamada çok güzel örnek olacak olaylara da şahit olundu. Gölköy’de aşırı derecede alkol alan ve direksiyon başına geçemeyecek olan bazı sürücüler olay mahalline taksi çağırarak evlerine taksiyle gitme yoluna giderken araçlarını da Gölköy’de bıraktılar. Bu durumu gören trafik ekipleri alkollü sürücülere örnek davranışta bulunmalarından, can ve mal kaybına neden olmadıklarından dolayı da teşekkür ettiler.

BİR ANDA ADRENALİN YÜKSELDİ

Alkol uygulaması sırasında istenmeyen olaylarda yaşandı. Trafik kontrolü sırasında 81 plakalı ve içersinde 3 bayan, 2 erkeğin bulunduğu araç görevli trafik polisinin dur ihtarına uymayarak, görevli memura çarpmaya ramak kala kaçmaya başladı. Konusunda uzman olan ve iyi derece sürüş kabiliyetine sahip ekipler amiri hemen ekip otosuyla kaçan aracın peşine düştü. Kısa sürede aracın yakın takibine giren ekipler amiri kaçan aracın önünü keserek durdurdu ve sürücüyü olabilecek bir tehlikeye karşı hemen direksiyon başından indirerek yere yatırıp üst araması yaptı. Araç içersindeki diğer vatandaşlarda araçtan indirilerek üst aramaları yapıldı. Denetimler sonrası araç sürücüsünün ve araçta bulunan diğer şahısların alkollü olduğu tespit edildi. Kaçmaktan dolayı pişman olduğunu belirten 81 plakalı aracın sürücüsü, alkollü olduğunu, evraklarının eksik olmasından dolayı bir anlık kararla kaçmaya çalıştığını belirtti. Sürücü hakkında yasal işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128