FİLM GİBİ OPERASYON

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nün başarıdan başarıya koşan ve şehrimizi uyuşturucu tacirlerinden arındıran ve bu konuda amansız mücadelesini gece gündüz demeden sürdüren Panterler, önceki gün yine büyük bir başarıya imza attılar. Panterler uygulama sırasında “DUR” ihtarına uymayan bira aracı kısa süren bir kovalamaca ardından önünü keserek durdurdu. Panterler ilimize çok sayıda uyuşturucu getiren 2 zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı. Bu anları Bolu Olay Gazetesi an ve an görüntüledi.

FİLM GİBİ OPERASYON
ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu’da önceki gün heyecanlı dakikalar yaşandı. KOM Şubesinin Panterleri uygulama noktasından son sürat kaçan otomobili, yaşanan kovalamaca ardından önünü keserek durdurdu. KOM’un narkotik köpeği olan Sezar’da kovalamacaya dahil oldu. Sezar’ın da katkısıyla araçta çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.

KOM Şubesinin Panterleri ile uyuşturucu tacirlerinin arasında geçen ve filmleri aratmayan olay önceki gün D-100 Karayolu’nun Dağkent Mevkiinde meydana geldi. D-100 üzerinde uygulama yapan Panterler “DUR” ihtarına uymayarak son sürat kaçmaya başlayan bir otomobilin peşine düştü. Yaşanan kovalamacanın ardından Dağkent Mevkiinde içerisinde bir bayan ve bir erkeğin olduğu  otomobilin önünü keserek durduran ekipler narkotik köpeği Sezar’ında desteği ile otomobilde yaptıkları aramada çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirdi.  Araçta bulunan Y.E.T ve B.G. gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

UYUŞTURUCULAR POŞET İÇİNDEN ÇIKTI

İstanbul’dan Bolu’ya özel bir araçla gelip gençleri zehirlemeye ve ellerindeki uyuşturucu hapları pazarlamaya çalışan iki zanlının aracında yapılan aramada çok sayıdaki uyuşturucu hap bir poşet içersine sarılmış vaziyette yolcu koltuğunun içersine saklanmış şekilde bulundu.

UYGULAMADA ŞÜPHELİ HER ARAÇ DİDİK DİDİK ARANDI

D-100 Karayolu üzerinde özellikle yabancı plakalı özel araçlar, kamyonlar, TIR’lar ve minibüsler şüphe durdurularak didik arandılar. Şahıslar ve sürücülerin kimlik kontrolleri yapılırken, KOM Başarılı narkotik köpeği Sezar’da yaptığı titiz arama çalışmalarıyla Panterlere büyük destek oldu ve uyuşturucu maddelerin yakalanmasında da adından sık sık bahsettirmeyi başardı. DUR ihtarına uymayarak kaçan ve daha sonra yakalanan anaç içersindeki iki zanlının yakalanmasının ardından uygulamayı sürdüren Panterler, birde yaralama olayına karışan bir şahsı da gözaltına alarak Asayiş Şubesi’ne teslim ettiler. Narkotik köpeği Sezar’la birlikte saatlerce süren uygulamada KOM Şubesinin Panterleri, ilimize uyuşturucu madde sokmak isteyen, torbacılık yapmak suretiyle özellikle gençlerimizi zehirlemeye çalışan zehir tacirlerine aman vermiyor. KOM Yetkilileri, bu tür uygulamaların sık sık devam edeceğini Bolu’nun huzurunu kaçırmaya çalışan zehir tacirlerine kesinlikle yönelik operasyonların hemen hemen her gün yapıldığını, özellikle torbacılık yaparak gençleri zehirlemeye çalışan şahısları mutlaka 155 Polis İmdat Hattına bildirmelerini istediler.


Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128