“FISTIK” gibi operasyon

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nün Panterleri dün “Fıstık” gibi bir operasyon düzenledi. Panterler bir otobüs firmasının bagajında bulunan ve 8 çuval çam fıstığının içersine saklanmış 2 bin 500 paket ve bir kargo firmasına ait kamyonda elbise valizlerinin içersine saklanmış 2 bin 500 paket kaçak sigara yakaladı. Panterlerin yaptığı araştırmada kargo firmasına ait kamyon içersinde ayrıca 300 bin kutu kaçak makyaj malzemesine el koydu.

“FISTIK” gibi operasyon

Haber: Kasım ŞAHİN

KOM Şubesinin Panterleri her geçen gün kaçıklara darbe üstüne darbe vurmaya devem ederken, sigara kaçakçıları da her geçen gün yeni yöntemler bulmaya çalışsa da yakalanmaktan kurtulamıyorlar. KOM şubesinin deneyimli ve bir o kadarda başarılı olan Panterleri doğu illerinden İstanbul iline çam fıstığı çuvallarının içersine sakladıkları sevk etmek isterken yakayı ele verdiler.

Edinilen bilgiye göre bir otobüs firmasıyla doğu illerinden İstanbul iline çam fıstığı çuvalları içersine saklanmış çok sayıda kaçak sigara ihbarını alan Panterler, hemen operasyon başlattılar. Bolu sınırları içersinde karayolu üzerinde durdurulan bir otobüs firmasının bagajında bulunan 8 çuval çam fıstığı bagajdan indirilip arandığında içersine saklanmış olan 2 bin 500 adet kaçak sigaraları buldular.

Ekipler daha sonra ikinci bir aldılar. Ünlü bir kargo firmasına ait kamyonla doğu illerinden İstanbul iline çok sayıda kaçak sigara nakli yapıldığını öğrenin Panterler hemen harekete geçerek kargo kamyonunu Bolu sınırlarına girer girmez durdurdular. Yapılan aramada elbise valizlerinin ve karton kutuların içersine saklanmış 2 bin 500 paket kaçak sigara ile 3 bin kutu kaçak makyaj malzemesini buldular. Olaylara karıştıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128