Fitre miktarı belli oldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçen yıl 23 lira olan fitre bedelinin bu yıl 27 lira olduğunu söyledi.

Fitre miktarı belli oldu

Haber: Volkan Yılmaz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ''Ramazan ve Sorumluluk Bilinci'' temalı "2020 Yılı Ramazan Ayı" tanıtım toplantısında konuştu. Erbaş, Ramazan ayına günler kala teravih namazının evde kılınıp kılınamayacağına da açıklık getirdi. Erbaş, "Herkes evinde ailesiyle teravih namazlarını kılabilir, çünkü teravih namazı ferdi olarak da kılınabilen bir namazdır" ifadelerini kullandı.

"ALLAH'IN BİZE İKRAM ETTİĞİ EMANETE SAHİP ÇIKALIM"

Erbaş, "Bugün bir yanda salgın hastalık, korku, endişe, diğer yanda savaş, açlık, şiddet ve vahşetin kıskacında inleyen insanlık, Allah'ın varlık ve tabiat için koyduğu ölçülerin bozulmasındaki sorumluluğunu muhasebe etmek zorundadır." ifadelerini kullandı. Özellikle sağlık nimetinin önem ve anlam kazandığı bugünlerde, oruç ibadetinin bağışıklık sistemimizi koruyup güçlendirdiği bilimsel gerçeğinin de idrakinde olarak sağlığımız için tehdit oluşturan, başta sigara olmak üzere bütün zararlı alışkanlıkları terk edip yüce Allah'ın bize ikram ettiği bu emanete sahip çıkalım." dedi.

"İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

İftar sofraları kurmak yerine, gıda paketleri, alışveriş kartları, bayramlık kıyafet dağıtarak ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayacağız. 35 ülkede ramazan ayının sonuna kadar 38 bin 450 gıda, 46 bin iftar paketi dağıtımı ve 10 bin 800 yetime bayramlık kıyafet dağıtacağız.

SMS İLE FİTRE BAĞIŞI

Koronavirüs tehlikesinden dolayı evden çıkamayan vatandaşların sms yoluyla fitrelerini verebileceklerini belirten Erbaş “Faturalı ve faturasız tüm hatlardan 5601'e SMS ile fitre bağışında bulunulabilecek. Bir SMS ücreti, bir fitre bedeli olan 27 TL'dir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 14:58

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER