Fizik Tedavi hastanesindeki Mobbing hastanelik etti

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesinde görev yapan bir hemşireye uygulandığı iddia edilen psikolojik baskı hemşirenin intihar girişiminde bulunmasına neden oldu.

Fizik Tedavi hastanesindeki  Mobbing hastanelik etti
 Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesinde bir hemşire intihara teşebbüs etti. Edinilen bilgiye göre, Fizik Tedavi Hastanesinde görevli bir hemşirenin “iş yerinde psikolojik terör” anlamına gelen (mobbing) uygulaması sonucunda geçici görevle İzzet Baysal Tıp Fakültesine yazısı çıktı. Görevlendirme yazısının sonrası, hemşire Bimer’e(başbakanlık bilgi işlem merkezi) şikayette bulundu. Şikâyeti ciddiye alan Bimer olay hakkında ilgili kurumdan bilgi istedi. İstenilen bilgi ile hemşire hakkında daha fazla psikolojik baskı oluşmaya başladı. Bu arada geçici görevle görevlendirilen hemşire izine ayrılmak için hastaneye dilekçe verdi. Hemşirenin dilekçesi işleme alınmayarak, fakülteden izin alınması gerektiği kendisine bildirildi. Yapılan baskıya daha fazla dayanamayan hemşire intihara teşebbüs etti. Yapılan müdahale ile kurtarılan hemşire psikolojik tedavi almak üzere hastaneye yatırıldı. Yaklaşık 4 gün hastanede kalan hemşire, Ankara’ya sevk edildi. Hemşire,Ankara’da pazartesi gününden itibaren yeniden psikolojik tedavi almaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2013, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 7 yıl Önce

yani bu bir psikolojik baskı bu kadın ne yapmış böyle muamele yapılmaz insana

ömer
ömer - 7 yıl Önce

i̇nsanların ölmesini mi bekliyor lar yazık günah ya bunu yapmanın yanına kar kalacak galiba kimse dur demiyecekmi

hüseyin
hüseyin - 7 yıl Önce

soruşturma başlatırlar umarım başhekimin egosu için birinin ölmesimi gerekiyor

fatma
fatma - 7 yıl Önce

yazıklar olsun böyle anlayışa. bu zulmü yapanlar umarım bir gün aynı zulümle karşı karşıya kalırlar.

leyla
leyla - 7 yıl Önce

sağlıkçiların çektikleri yetmedi birde üstlerinden baskı görmeye başladılar.bu olay burada kalmamalı hemşire arkadaşımızın sonuna kadar yanındayız

lale
lale - 7 yıl Önce

nasıl bir yöneticilik anlayaşı sağlık camiasının ayıbı

huriye
huriye - 7 yıl Önce

yazıklar olsun bunlara bütün gün sağlığını yitirmiş insanların psikolojilerine sabırla dayanan mesleğini seven insanlara bir de idarecilerinin zulmetmesi bardağı taşıran son damla olmuş sanırım bu dünyada umut yoksa bunları allaha havale etmeli.

ahmet
ahmet - 7 yıl Önce

bu nasıl anlayış kanuni hakkı olan izin dilekçesi neden işleme alınmamış.hukuksuz bir işlem olduğu buradan belli.izin dilekçesini deprem,sel,afet,savaş vb. olağanüstü durum olmadığı halde işleme koymayan idare hukukça eksiktir.


SIRADAKİ HABER