banner120

Fotoğraflarıyla büyülüyor

Trabzonlu genç fotoğrafçı Nizamettin Alkan’ın fotoğraf kareleri görenleri büyülerken, genç fotoğrafçı Türkiye sınırlarını aşıp uluslararası arenada ses getiren bir isim olmak istiyor

Fotoğraflarıyla büyülüyor
 Seyfi ALP / FRANKFURT

TRABZON’UN Of ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki  Nizamettin Alkan’ın çektiği fotoğraflar görenleri büyülüyor. Fotoğraf konusunda hiç bir eğitim almamasına rağmen merakının peşine düşüp 2008 senesinde  fotoğraf çekmeye başlayan Nizamettin Alkan, ağırlıklı olarak model çekimleri yapıyor. Maddi imkanlarının sınırlı olduğunu belirten Nizamettin Alkan, “İçimdeki ses bir gün Türkiye sınırlarını aşacağımı söylüyor. Uluslararası arenada fotoğraf alanında ses getirmek istiyorum. Bunu başarabilmek için büyük bir heyecanla gece gündüz çalışıyorum“ dedi. Nizamettin Alkan’ın en büyük destekçilerinden biri, Almanya’da yaşayan Trabzon’un köklü ailelerinden Fuat Kaldırım’ın kızı Nida Kaldırım Bölükbaş. Nizametin ile akraba olduklarını belirten Nida Kaldırım Bölükbaş, “Sadece akrabam olduğu için söylemiyorum. Elinden tutulduğunda ve maddi imkanlar sağlandığında Nizamettin’in bir dünya markası olacağına kesin inanıyorum. Fotoğraflarını görenler bana hak verecekler” dedi.


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 8 yıl Önce

bolumuzda daha iyi fotoğrafcılarımız var ama sızler etrafınıza hıc bakmıyorsunuz bu haberdeki fotoğraflardan kat kat daha iyileri var bizim boluda bence bıraz etrafınıza bakınız.

Aga Mahmut
Aga Mahmut - 8 yıl Önce

--herkes fotoğraf çekebilir,fotoğraf makinesi iyi olan oda çekebilir tabikide takdir edilesi insanlarda vardır,ama bunu yaşam tarzına getirerek yapan arkadaş n.alkan içindeki duyguları resimlere en güzel yansıtandır.

Seyfi Alp
Seyfi Alp - 8 yıl Önce

bolulu rumuzlu arkadaşımıza bir not...
evet.. gazeteciler çevrelerine duyarlı olmalı.. olan biteni görmeli.. ancak ürettiği işi duyurmak da üretenin görevi.. bolulu rumuzlu arkadaşımıza soruyorum. bir gazeteci ile tanışıp çalışmalarını anlattı mı?

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124