Füze birlikleri Bolu’dan takviye edildi

SURİYE’DEN Akçakale’ye atılan top mermisiyle 5 kişinin ölümünden sonra çıkarılan Suriye tezkeresinden sonra bu ülkeyle olan sınır boyunca askeri birliklere takviye yapılmaya devam ediyor. Ege ve Akdeniz’den...

Füze birlikleri Bolu’dan takviye edildi

SURİYE’DEN Akçakale’ye atılan top mermisiyle 5 kişinin ölümünden sonra çıkarılan Suriye tezkeresinden sonra bu ülkeyle olan sınır boyunca askeri birliklere takviye yapılmaya devam ediyor.

Ege ve Akdeniz’den sorumlu olan Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı da teyakkuza geçti. Aksaz’a Harpoon ve Sea Sparrow tipi füzeler ile 127 milimetrelik toplara sahip, değişik sınıf firkateynler ile değişik sınıf ve askeri donanıma sahip hücumbotlar takviye gönderildi. Aksaz’da bulunan savaş gemileri tüm hazırlıklarını tamamlayarak Aksaz açıklarında beklemeye başladı. Aksaz’daki denizaltılara karşı etkili MK 46, Hellfire II ve Penguen torpidolarıyla yüklü SeaHawk helikopterleri de alarm duruma getirildi. Sınırın öte yanında bulunan Suriye kentlerinin PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD’nin eline geçmesinden sonra sınıra yoğun askeri personel, tank, füze bataryası ve uçaksavar takviyesi yapan TSK, son olarak Kobani sınırına Stinger füze birliği takviyesi yaptı. Stinger füze birliklerinin Konya ve Bolu’dan takviye edildiği öğrenildi. Sınır birliklerinde görev yapmak üzere Hudut Birlikleri’ne ayrıca iyi derecede Arapça bilen subay-astsubayların gönderildiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER