Gayret son noktayı koydu

BESOB Başkanı Tahir Gayret BESOB Bolu Büyük Sanayi Sitesi üyelerinden kamulaştırma bedellerini aksatan üyeler ile toplantı gerçekleştirdi. Gayret, üyelerin bir hafta içerisinde BESOB Büyük Sanayi Sitesi...

Gayret son noktayı koydu

BESOB Başkanı Tahir Gayret BESOB Bolu Büyük Sanayi Sitesi üyelerinden kamulaştırma bedellerini aksatan üyeler ile toplantı gerçekleştirdi. Gayret, üyelerin bir hafta içerisinde BESOB Büyük Sanayi Sitesi Üyeliğine devam edip etmeyeceklerini bildirmeleri gerektiğini vurguladı.

 

BESOB Bolu Büyük Sanayi Sitesi üyelerinden kamulaştırma bedellerini aksatan üyeler ile toplantı yapıldı. BESOB Bolu Büyük Sanayi Sitesi üyelerinden kamulaştırma bedellerini aksatan üyelerin durumlarını görüşmek için Bolu Ticaret Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bolu Belediyesi Başkanı danışmanı ve BESOB Büyük Sanayi Sitesi Proje Koordinatörü Yaşar Taşkıran, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Engin Ergin, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Tahir Gayret, BESOB Başkan Vekili Ahmet Yoltaş, BESOB Denetleme Kurulu Üyesi Selahattin Ayen katıldılar. Toplantıya çağrılan üyelerden 56 kişinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını BESOB Başkanı Tahir Gayret yaptı. Başkan Gayret konuşmasında BESOB Bolu Büyük Sanayi Sitesi Projesi ile ilgili başlangıcından günümüze kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Gayret, gündemin ana konusu olarak kamulaştırma bedellerini ödemeyen üyeler ile ilgili istatistiksel bilgiler vererek bunu aksatan üyelerin tamamının bu üyeliğinin devam etmesini arzu ettiklerini fakat ayrılmak isteyen üyelere de saygı duyacaklarını belirtti. Başkan Tahir Gayret ödemelerini zamanında yapanlara haksızlık yapılmaması için bugün burada bir karar alınması gerektiğini söyledi. Gayret, Toplantıda yapılan uzun istişarelerin ardından alınan kararlar gereği üyelerin bir hafta içerisinde BESOB Büyük Sanayi Sitesi Üyeliğine devam edip etmeyeceklerini bildirmeleri gerektiğini, devam edecek olanların yatırmadıkları kamulaştırma bedellerinin tamamını Kasım ayı sonuna kadar sadece Borazanlar Mahallesindeki Ziraat Bankası şubesine yatırabilecekleri vurguladı. Gayret, Kasım ayı sonuna kadar kamulaştırma bedellerinin tamamını yatırmayanların ise, Eylül, Ekim, Kasım aylarını kapsayan üç aylık gecikme bedellerini, güncel ticari gecikme zammı üzerinden hesaplanarak alınacağını ifade etti. Gayret; “25 Aralık 2012 tarihine kadar üyelerin tamamı kamulaştırma bedellerini yatırmış olacaklardır. Yatırmayanlar üyelikten ayrılmış addedileceği karara bağlandı. Kamulaştırma bedellerini yatıran üyeler Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinden senetlerini mutlaka almaları gerekmektedir.” Dedi. Başkan Tahir Gayret, toplantıya katılan üyelere teşekkür ederek, ilerideki günlerde tekrar bir araya gelip yapılan çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128