GAYRET’in Ramazan GÜZEL’den ne farkı var

Geçtiğimiz hafta, Bolu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) başkanı Tahir Gayret’in Bolu Olay Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada BESOB’un çalınan parasının yerine koyulduğunu söylemesi üzerine Sanayi Sitesi Yönetimi Başkanı Turgut Özkök’ten cevap gecikmedi.

 GAYRET’in Ramazan GÜZEL’den ne farkı var

Haber: KASIM ŞAHİN

BESOB Başkanı Tahir Gayret’in bu parayı kendi cebinden ödeyeceğine dair verdiği sözünü hatırlatan Özkök; “Ramazan Güzel esnafın parasını çaldı şimdi Tahir Gayret esnafın çalınan bu parasını tüm odaların hakkının olduğu bir parayla kapattığını söylüyor. Peki burada Ramazan Güzel’le, Tahir Gayret arasında ne fark var ki? Birisi esnafın parasını çaldı, diğeri ise tüm odaların hakkının bulunduğu bir parayı aldı” ifadelerine yer verdi.

‘Keseri kendi ayağına değil esnafın kafasına vurdu’

Çalınan paranın esnaf odalarından değil, Tahir Gayret ve yönetiminin cebinden çıkması gerektiğini vurgulayan Turgut Özkök; “Şimdi burada benim yanında görev yapan bir sekreter site yönetiminin parasını çalsa, bu parayı benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın cebinden ödemesi gerekir. Esnafın bunda ne suçu var. Şimdi Tahir Gayret verdiği sözü unutarak, cezayı yine esnaf odalarına kesti. Hani keseri kendi ayağına vuracaktı. Ama keseri kendi ayağına değil yine bizim başımıza vurmayı tercih etti” dedi.

Gayret bu soruları cevaplamalı

Tahir Gayret’e cevaplaması için bazı sorular soran Özkök; “Şimdi Tahir Gayret’e soruyorum; Bu paraya tüm esnaf odalarının hakkı var. Sen bu parayı odaların hesabından alarak proje hesabına aktarırken kime sordun? Birlik tüzüğünde böyle bir hak var mı? Siz yönetim kurulu olarak böyle bir karar alırken bu karara karşı çıkanlar oldu mu? Alınan bu kararın altına kimler şerh koydu? Tahir Gayretin bu soruları cevaplaması gerekiyor. Çıkıp bu esnafa hesap vermeli. Ben sizin paranızı kollayamadım demeli ve madem yüreği bu parayı kendi cebinden ödemeye yetmiyor bari özür dileme erdemini göstersin” cümlelerini kullandı.   

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2015, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin dereli
metin dereli - 5 yıl Önce

pekala sanayi sitesinin taşınması için siz ne yaptınız sanayi sitesi esnafları olarak.millete çamur atmak kolay o zaman sen yap siz esnaflar olarak sanayi sitesi yapın ama yok siz yan gelip yatıp şehrin göbeğinde cirit atmak istiyorsunuz.

aydın güven
aydın güven - 5 yıl Önce

bolu halkı sanayi sitesinin şehir dışına taşınmasını beklerken sayın başkanlar birbirlerini suçluyorlar oysa el ele verip ivedilikle bu şehir içindeki çarpık sanayi sitesini taşımalarını istiyoruz artık bizi bu sanayi sitesinden kurtarınız.

ilhan özdoğan
ilhan özdoğan - 5 yıl Önce

turgut başkan şovmenlik yapıyor sanayi sitesinin taşınması için pekala sen ne yaptın madem dürüst bir kişisin mesela kooperatif kursaydın kendi dükkanlarınızı kendiniz yapsaydınız kimseye ihtiyaç duymadan ama yok hem iş yapmazsınız hemde başkalarını suçlarsınız sizi gidi martavalcılar sizi.

SIRADAKİ HABER

banner128