Gazetecilerin mağduriyeti giderilsin

Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensuplarına yıpranma paylarının geri verilmesi gerektiğini ifade etti.   Türk Metal Sendikası...

Gazetecilerin mağduriyeti giderilsin

Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensuplarına yıpranma paylarının geri verilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi adına bir kutlama mesajı yayınladı.

Gazetecilerin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerektiğini vurgulayan Elçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi;”Gazeteciler, hem büyük beklentilere sahip hem de kendisinden büyük beklentilerin olduğu ender meslek gruplarından biridir. Halkın en büyük toplumsal ihtiyaçlarından biri olan haber alma ihtiyacını karşılayarak, aynı zamanda halk adına kuvvet mekanizmalarını da sorgular gazeteciler. Bu gazetecilerimizden beklenen onların misyonudur. Ama gazeteci arkadaşlarımızın da beklentileri var. Haber toplayabilmek için gece gündüz çalışan ve mesai kavramı olmayan gazeteciler bugün maalesef pek çok haktan mahrum durumdalar. Erken emeklilik ve yıpranma payları gibi hakları elinden alınmış, sendikalaşma özgürlüğü olmayan, işsizlikle sürekle tehdit edilen, düşük ücret gibi temel bir sorunu yaşayan gazetecilerimizin bu sorunları bir an önce karşılanmalı, mağduriyetlerine bir son verilmelidir. Ayrıca doğrudan görevini yaptığı için cezaevlerinde bulunan, saldırıya uğrayan, hatta katledilen gazetecilerimizin durumu hem utandırıcı, hem de üzücüdür. Bunların yanı sıra gazetecilerimiz her gün gittikçe dijitalleşen bir medya sektörü karşısında daha fazla kayba uğrama tehlikesini de yaşamaktadır. Bugün 10 Ocak ve Çalışan Gazeteciler Günü… Dileriz gazetecilerimiz kaybettikleri haklarına kavuşurlar, daha iyi bir hayat standardına sahip olurlar. Bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128