Gazetecilerin sosyal hakları Yeniden iade edilmeli

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör ve Federasyon delegeleriyle Gazelle Otel’de bir araya geldi. TGF Başkanı Atilla Sertel, federasyon çalışmaları hakkında...

Gazetecilerin sosyal hakları Yeniden iade edilmeli

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör ve Federasyon delegeleriyle Gazelle Otel’de bir araya geldi. TGF Başkanı Atilla Sertel, federasyon çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör’de Mayıs veya Haziran ayında gerçekleştirilecek olan TGF Başkanlar Konseyi’ne ev sahipliği yapmak istediğini söyledi. TGF Başkanı Atilla Sertel ise “Anadolu’nun hangi köşesinde olursa olsun, bir basın mensubunun sorunu varsa bizde TGF olarak orada basın mensubunun yanında yer alıyoruz. Öncelikli hedefimiz elimizden alınan sosyal haklarımızı geri almaktır” dedi.

 

TGF Başkanı Atilla Sertel, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör ve Türkiye Gazeteciler Federasyon delegeleriyle bir araya geldi. Federasyon çalışmaları hakkında bilgiler veren TGF Başkanı Sertel, gazetecilerin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen çalışmaları aktardı. Sertel, “TGF’ye bağlı 77 örgütümüzle birlikte, basın mensuplarının yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için başta hükümet olmak üzere ilgili makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bizden önce Anadolu basının sıkıntıları Ankara’da çok fazla dillendirilmiyordu. Ancak biz bunu aşarak, Anadolu’nun hangi köşesinde olursa olsun, bir basın mensubunun sorunu varsa bizde TGF olarak orada basın mensubunun yanında yer alıyoruz. Öncelikli hedefimiz elimizden alınan sosyal haklarımızı geri almaktır” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BGC Başkanı Caner Güngör ise, “TGF Başkanı Atilla Sertel’i Bolu’da ağırlamak bizim için onur vericidir. Atilla Sertel ve yönetim kurulu üyeleri sorunlarımızı Ankara’da birinci elden takip ediyorlar. Hükümet nezdinde yaptıkları girişimleri biliyoruz. TGF’nin tüm cemiyetleri temsil ettiğinin göstergesi de gerçekleştirilen TGF Başkanlar Konseyleri. Belirli aylarda gerçekleştirilen bu toplantılarla, Anadolu basının yaşadığı sıkıntılar TGF yönetimlerine aktarılıyor. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak Mayıs veya Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Başkanlar Konseyine ev sahipliği yapmak istiyoruz. Başkanımız da bu konuda bizlere destek olacağını söyledi. Amacımız 77 örgüt başkanını Bolu’da misafir ederek, kentimizin tanıtımına katkı vermek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124