Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası verildi

Cumhurbaşkanlığı Sarayında icra edilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni ile aynı anda Bolu Valiliği’nde gerçekleştirilen törenle Gazi Polis Memuru İsmail Dere’ye Devlet Övünç Madalyası verildi.

 Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası verildi

Sakarya'da, 2 yıl önce, görev yaptığı esnada, alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucu bir bacağını kaybeden Gazi Polis memuru İsmail Dere’ye  Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından  Devlet Övünç Madalyası verildi.

Devlet Övünç Madalya Tevcihi takdimi öncesinde konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş,Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine verdiği üstün hizmeti ve yaptığı fedakarlık neticesinde gazi unvanı almayı hak etmiş olan İsmail Dere’ye, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Övünç Madalyasını takdim ettiğini ifade etti.

Vali Baruş, "Kendisine milletimize vermiş olduğu hizmetten ve yaptığı fedakarlıktan dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Ailesini de böyle bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyorum. Allah bundan sonraki hayatlarında sağlık ve afiyet versin" diye konuştu.

Gazi Polis memuru İsmail Dere ise, görev esnasında başına kötü bir olay geldiğini anlatarak, "Devletimizin bizi unutmayıp, hatırlaması, bu şekilde onurlandırması güzel bir şey. Herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Törene; Garnizon Komutanı Vekili Piyade Kurmay Albay Ali Murat Ersöz, Belediye Başkan Vekili İhsan Ağcan,  Vali Yardımcıları,  İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ahmet Özkanile Gazi Polis memuru İsmail Dere’nin ailesi katıldı.

Gazi İsmail Dere, 12.05.2013 tarihinde, Sakarya ili merkezinde polis memuru olarak görev yaparken bir asayiş olayına müdahale ettiği sırada, sürücüsü alkollü olan bir aracın hızlı bir şekilde üzerine sürüp çarpması sonucu iki araba arasına sıkışarak ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen sağ bacağı kurtarılamayarak diz üstünden ampute edilmişti. Malulen emekli olduktan sonra tekrar göreve başladı ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nde Polis memuru olarak çalışmaya devam ediyor. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128