Gece Eğitimleri Verimli Geçiyor

Gıda Tarım ve İl Müdürlüğünüzce programlı olarak yapılan gece eğitimlerine ilgi büyük oldu. 10.02.2016 tarihinde Çaygökpınar köyünde yapılan gece eğitimine Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Veteriner Hekim Fatma ÖZDEMİREL ve Ziraat Mühendisi Mahbube BOZOĞLU katılmışlardır. 49 çiftçimiz katılım göstermiştir.

Gece Eğitimleri Verimli Geçiyor

Gece eğitiminde İl Müdürlüğümüzün güncel faaliyetleri, Tarımsal Destekler, Özel İdare Destekli Projeler, Hayvancılık, 2090 Sayılı Kanun-Kuraklık TARSİM, Toprak Koruma ve Toplulaştırma hakkında bilgiler verildi. Çiftçilerin sorunları dinlendi ve soruları cevaplandırıldı.

Köyün tarımsal potansiyeli ve sorunlarına çare üretmek amacıyla muhtar ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri öncülüğünde uygulanabilecek projeler hakkında fikirler üretilmiştir. Gece eğitiminin sonunda Tarımsal Kalkınma Kooperatifi öncülüğünde bir projenin hayata geçirilmesi, köyde 30.000 litre süt üretiminin öncelikle soğuk zincire dahil edilerek Bakanlığımızın soğuk süte uyguladığı destekten azami ölçüde yararlanılması, devamında da süt üretiminin arttırılması konularında bir proje hayata geçirilmesine karar verilmiştir. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128