Geçmiş Zaman Olur ki! 27 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUN (DOĞALGAZ)

27 yıl önce yani 1989 yılında Bolu’da bir açıklama yapan o dönemin ANAP Bolu Milletvekili olan ve aynı zamanda Devlet Bakanı olarak görev yapan Kazım Oksay, yine aynı dönemde ilimizde haftalık olarak çıkan Bolu Haber Gazetesine yaptığı açıklamada; “Doğalgaz Bolu’ya gelecek” beyanatının ardından tam 27 yıl geçmesine rağmen sorunun tamamen çözülmediği alenen ortada. 27 yıl önce temelleri atılan doğalgaz sorunu ilimizde hala daha sürerken şehrin yaklaşık yüzde 20’sine yakın yerleşim alanında doğalgaz bulunmuyor.

Geçmiş Zaman Olur ki! 27 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUN (DOĞALGAZ)

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Dönemin Başbakanı Turgut Özal zamanında yani 1989 yılında ANAP Bolu Milletvekili olan ve Devlet Bakanlığı yapan Kazım Oksay, Mart 1989 yılında seçim vaadi olarak Bolu’ya doğalgaz geleceği müjdesini vermişti. O dönemden sonra çalışmalar başlatılmış fakat 27 yıldır bu atılımın hala daha bitirilmemesi ise büyük şaşkınlık yaratıyor.

Yine o dönemde Bakan Oksay, Bolu için şunları söylemişti;

OKSAY: Doğalgaz Bolu'ya da gelecek

Bolu'nun meselelerim çö­zebilmek için elbirliğiyle gay­ret etmek zarureti vardır. Ay­rıca meseleleri küçük işlerle uğraşarak halletmek değil Bü­yük çalışmalarla halletmek mümkündür.

Bolu'da sanayinin gelişmesi amacıyla elimizden gelen gay­reti gösteriyoruz.

Ancak bunu çevreyi kirlet­meyecek ve çevreye zarar ver­meyecek olan sanayi kolları­nın seçimine dikkat ediyoruz. Bir taraftan deniz, bir taraf­tan Göl ve yayla turizmini geliştirmek amacıyla gereken çalışmaları da yürütmekteyiz. Yakın bir gelecekte Abant 'ta Abant Place'ye ilaveten 300 yataklı bir otel daha yapılması planlanmakta bunun ya­nı sıra Kartalkaya'ya yapılacak olan yeni tesisin yapımına da yardımcı oluyoruz.

Bolu'nun üniversiteye ka­vuşması konusunda başlatılan çalışmaların devamlı takipçi­siyiz. Bu arada İzzet Baysal Üniversitesinin kurulması ile ilgili hazırlıklar son aşama­sına gelmek üzeredir.

Bolu'nun alt yapı eksiklik­lerini süratle giderme çabasındayız.

Hava kirliliğini kökten çözmek amacıyla doğalgazı Bolu’ya getirmek Anavatan ikti­darına kısmet olacaktır.

Birlik ve beraberlik içersin­de çalışmak suretiyle Bolu'­nun her meselesine sahip çık­mak vazifemizdir.

Belediye Başkan adayımız Sn. Münir Çağavi yapacağı iş­leri bir program çerçevesinde Bolulu hemşehrilerimize arz etmiştir.

Biz ANAP’lı dört milletvekili bu programın gerçekleşmesi konusunda elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimiz gayet tabidir.

Yeni dönemde biz milletvekilleri olarak kendisinin kefili ve destekçisiyiz seçimlerin memleketimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

1989 yılında Bolu’da yayın hayatında bulunan ve yaptığı haberlerle büyük ses getiren Bolu Haber Gazetesinde yer alan bu haberde Devlet Bakanı Kazım Oksay açıklamalarda bulunmuştu. Ne var ki, 27 yıldır doğalgaz olayı hala çözüm bulmazken, Göl ve Yayla turizminde hiçbir gelişmenin olmadığı, sanayinin gelişmediği tam aksine kaos içersinde olduğu gözler önündeyken tek gerçekleşen olayın İzzet Baysal Üniversitesinin kurulduğu ve hala daha eğitim ve öğretime katkıda bulunduğu ortada. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124