Gelen çağrı da +(Artı) varsa dikkat

Cep telefonu dolandırıcıları yine iş başında. Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Bürosu yetkilileri, Bolulu vatandaşları uyararak cep telefonuna gelen ve başında +(Artı) olan çağrılara itibar edilmemesi konusunda uyardı.

 Gelen çağrı da +(Artı) varsa dikkat

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Cep telefonu dolandırıcıları yine çığır açtılar. Rast gele numara çevirip kapatan şebeke, karşı dönüşü bekleyip vatandaşları tuzağa düşürmeye başladılar. Dolandırıcıların kullandığı cep telefonundan yapılan çağrıların başında +(Artı) işareti bulunuyor.

Şayet size gelen numaranın başında +(Artı) işareti varsa çok dikkatli olun. Şebeke sizin numaranızı çaldırıp kapatıyor ve geri dönüş yapmanızı bekliyor. Eğer bu +(Artı)lı numaraya dönüş yaparsanız, işte o zaman dolandırıcının ağına düşüyorsunuz ve karşı taraf sizi, kendilerini rahatsız etmekle suçlayıp, savcılığa şikayette bulunacağını belirterek, para karşılığı şikayetten vazgeçeceğini belirtip emellerine ulaşmaya çalışıyorlar. Şayet, teklif edilen parayı vermezseniz, sürekli olarak tacize uğruyorsunuz.

Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Bürosu yetkilileri Bolulu vatandaşları uyararak; “Size gelen çağrı numarasının başında +(Artı) işareti varsa kesinlikle dönüş yaparak, numarayı aramayın. Ararsanız, dolandırıcıların kucağına düşersiniz. Geri dönüş yaptığınız numaranız karşı tarafa arama yaptığı gösterir ve o telefonun kaydında kalır. Bu da dolandırıcıya koz verilmiş 
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 08:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugay SEPETCİ
Tugay SEPETCİ - 1 yıl Önce

gelen çağrılarda hep (+) oluyor zaten

SIRADAKİ HABER

banner129