“Gelen ihbarlar üzerine 14 kişiyi açığa aldık”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz gecesindeki darbe girişiminin ardından belediyeye yapılan ihbar ve değerlendirmeler sonucunda 14 belediye çalışanının açığa alındığını açıkladı. Açığa alınan belediye çalışanları ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Alaaddin Yılmaz, “FETÖ terör örgütü ile mücadelede Valiliğimiz, Başsavcılığımız ve Emniyet Müdürlüğümüz ile eşgüdüm içerisinde çalışıyoruz. Bu kapsamda açığa alınan çalışanlarımızla ilgili de gerekli bilgilendirmeyi de yaptık. Bu hainlerle her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“Gelen ihbarlar üzerine 14 kişiyi açığa aldık”

Haber: Kasım ŞAHİN

Devlete ve yerel yönetimlere sızan paralel yapıyla bağlantısı saptanan kişilerle ilgili Türkiye genelinde soruşturma ve kovuşturmaların devam ettiğini hatırlatan Başkan Yılmaz, “Bu kapsamda 16 Temmuz’dan bu yana Belediye’de görevli 1 avukat, 1 bilgisayar programcısı, 1 mühendis, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 2 zabıta memuru, 6 daimi işçi, 1 tekniker, 1 itfaiye eri açığa alındı. Bu çalışanların soruşturmaları devam ediyor” ifadesinde bulundu.

“Aramızda provokatörler dolaşıyor dikkatli olalım”

“Biz geçmişten, hatalarımızdan ders çıkardık. Durumdan vazife çıkaran provokatörlere izin vermeyelim. Bugün artık birlik olma, geleceğe umutla bakma, ülkemizi, şehrimizi daha büyük yapma vaktidir” diyen Yılmaz şöyle devam etti:

“Devletimizin her kademesinde bu hain terör örgütü ile mücadele birlik ve beraberlik anlayışına zarar vermeden hassasiyetle sürüyor. 17-25 Aralık’tan buyana hepimiz bu mücadeleyi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. 15 Temmuz'da Meclis'e, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, polisimize, askerimize, vatandaşlarımıza acımadan saldıran, millet, ülke, devlet, bayrak tanımayan, 240 vatandaşımızı şehit eden bu ihanet çetesinin kökünü kazımak bizim boynumuzun borcudur.  Biz demokrasi tarihine altın bir destan yazdık. Bir olduk, diri olduk, dik durduk. Bolu’da olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde, her kurumunda bu zihniyet ve yandaşlarıyla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.  PKK’yı da, FETÖ’yü de yok edeceğiz.  Bu günler zor ama bir o kadar da umut dolu günler. Bu ülke çok büyük, bu millet çok büyük. 15 yıldır bu ülkeye çok büyük hizmetler getiren AK Parti, daha uzun yıllar bu kutlu davaya hizmet etmeye devam edecek. Hepimiz bu milletin hizmet neferiyiz. 15 Temmuz’da şahit olduğumuz tablo bize daha büyük sorumluluklar ve hassasiyetler yüklüyor.  Bu zor ama daha da inançlı olduğumuz günlerde bazı provokatörlerin aramızda dolaştığına tanık oluyoruz. Dikkatli olalım! Lütfen bunlara prim vermeyin! Enerjinizi bu zihniyetteki insanlara ya da söylediklerine harcamayın! Nafile ve çaresiz şekilde fırsatçılık yapmak isteyenleri söküp atalım içimizden. Bu ülkeye, bu şehre yanlış yapanlar da,  ortamı bulandırmaya çalışanlar da, durumdan vazife çıkarmak isteyenler de yaptıklarının hesabını verecektir”

“Bizim bu ülkede, bu şehirde daha yapacak çok işimiz var. Şimdi daha çok çalışma zamanıdır. Birbirimize sarılma, anlama, dinleme, bir olma zamanıdır. O zaman 240 demokrasi şehidimize olan borcumuzu ödeyebiliriz. O zaman bu hain darbeyi gerçekleştirmeye çalışan FETÖ terör örgütünün mensuplarını içimizden söker atar, onlara hak ettikleri bedeli ödetebiliriz. Bu süreçte, rotamız hak ve adalet olmalı.  Bu vatan, bu bayrak bizimdir, sonsuza kadar da öyle kalacaktır. Hainler dünyanın neresinde olursa olsun bulunacak, adalete hesap verecektir. Bu milletin önünde diz çökecektir. Tek devlet, tek millet, tek bayrak anlayışı ile bir olarak, bütün olarak yaralarımızı saralım, geleceğe güvenle yürüyelim, ‘AK’ günleri birlikte görelim”

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER