Gelişen teknolojiye ayak uyduruyorlar, TRAFİKTE TABLET DÖNEMİ BAŞLADI

Bolu İl Emniyet müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Bolu’da ilk defa gerçekleştirilen tablet bilgisayar uygulamasını dün Karacasu yolu üzerinde gerçekleştirdi. Gelişen teknolojiye ayak uyduran Bolu İl Emniyet müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, sürücülere kestiği cezayı şahıslara anında teslim ediyor.

 Gelişen teknolojiye ayak uyduruyorlar, TRAFİKTE TABLET DÖNEMİ BAŞLADI

HABER: FARUK ÇİDEM – SEMİH BAYKAL

Bolu İl Emniyet müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri dün yaptıkları uygulamayla Bolu’da bir ilke imza attılar. Trafik ekipleri dün Karacasu yolu üzerinde tablet bilgisayar ile yaptıkları uygulamada gelişen teknolojiyi yakında takip ettiklerini bir kez daha gösterdiler.

Bolu’da ilk defa kullanılan tablet bilgisayar ile araçlar Polnet Emniyet Bilgi Sistem üzerinden sorgulanabiliyor. Sorgulanan araç ile ilgili tüm bilgilerin ulaşılabildiği sistemde aynı zamanda araç sahibi ile ilgili adli bilgilerde ortaya çıkıyor.

CEZA MAKBUZU ANINDA VERİLİYOR

Tablet bilgisayar uygulamasının bir diğer özelliği ise; kesilen cezanın ayrıntılı olarak anında çıktı alınıp araç sahiplerine verilebilmesi.  Bu sayede cezası kesilen aracın makbuzunun şahsa ulaşmaması yada vatandaşların ceza makbuzları düzenlenmeden iptal ettirebilmek için çaba göstermeleri gibi durumlar ortadan kalkmış oluyor.

SİSTEM KOORDİNELİ İŞLİYOR

Uygulamada kullanılan tablet bilgisayar aynı zamanda bazı kurumlarla da koordineli olarak çalışıyor. Araçlara kesilen cezalar sisteme girildiği andan itibaren hem emniyetin hem de maliyenin kayıtlarına girmiş oluyor.

ZAMANDAN TASARRUF SAĞLANIYOR

Trafik uygulamalarında daha önce araçlar durdurulup gerekli belgeler istendikten sonra telsizle merkeze bildiriliyor ve araç hakkında bilgi alınıyordu. Tablet bilgisayarlı uygulama ile artık bu zaman kaybının da önüne geçilmiş oldu. Aracı kontrol etmek için durduran trafik polisleri artık sahip oldukları sistemle kısa süre içerisinde aracın tüm bilgilerine ulaşmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128