Genç aşıklar Balıkesir’de bulundu

Bolu’da 15 yaşındaki iki aşığın firarı bir hafta sürdü. Genç aşıklar Balıkesir ilinde bir lokantada yemek yerken gören vatandaşların ihbarı üzerine bulundular. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi tarafından gözlem altına alınan 15 yaşındaki Y.T. ile sevgilisi olduğu edilen E.H., şubeye götürülürken ailelere haber verildi. Bir haftadır kayıp olan Gerede Öğretmen Lisesi öğrencilerinin bu gün ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

Genç aşıklar Balıkesir’de bulundu

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

Olay 8 Ekim 2014 tarihinde Bolu’nun Gerede ilçesindeki Öğretmen Lisesinde ortaya çıktı. Bu tarihde okulda yatılı öğrenci olan Y.T. Bolu’da ailesiyle birlikte oturup ancak Gerede ilçesinde sevgilisiyle birlikte okuyan E.H.’nin spor çantalarına özel eşyalarını koyduktan sonra okul çıkış kapısında buluştukları ve bir daha okula gelmedikleri tespit edilmişti.

15 yaşındaki genç aşıkların aileleri çocuklarının habersiz şekilde okuldan çantalarıyla birlikte ayrılmalarının ardından hemen Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne giderek kayıp müracaatında bulundular. Çocuk Şubesi ile Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Gerede Öğretmen Lisesine giderek inceleme ve araştırma başlattı. Yapılan kamera kayıtlarında sevgili oldukları iddia edilen genç aşıkların birlikte okul çıkışında buluştukları ve gözden kaybolduklarını tespit ettiler.

8 Ekim 2014 tarihinde kimseye haber vermeden ayrılan ve bir haftadır aranması sürdürülen Y.T. ile E.H.’nin bulunması için Bolu Çocuk Şubesi tüm Emniyet Müdürlüklerine resimlerini göndererek acil durum çağrısında bulundular. Türkiye genelinde resimleri emniyet birimlerine gönderilen ve yerel ve ulusal basında da resimleri yayınlanan genç aşıkların kaçışları bir hafta sürdü. Balıkesir ilinde lokantada yemek yiyen öğrencileri gören bir vatandaş durumu hemen polise bildirdi. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri ellerinde bulunan resimle birlikte olay yerine intikal ederek yaptıkları kimlik kontrolü ve sorgularında Bolu’dan kaçan Y.T. ile E.A. olduğunu tespit ederek öğrencileri şubeye götürerek durumu Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine bildirdiler. Sevinçli haberin ailelere bildirilmesi üzerine büyük sevinç yaşandı. Y.T. ve E.H.’nin aileleri sevinç içersinde Balıkesir iline hareket ettiler. İfadelerin alınmasından sonra bu gün çocukların ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
duyarlı yetişkin
duyarlı yetişkin - 8 yıl Önce

çocukların psikolojisi ve örnek teşkil etmemesi açısından artık yayından kaldırın bu haberi.. herkes yeterince üzüldü zaten.. lütfen sayın editor...

SIRADAKİ HABER

banner128