Genç Bakanın Bolu Sevdası

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partisinin il teşkilatını ziyaret etti. Burada gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Çağatay Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hiçbir zaman hainlere pabuç bırakmayacağını belirterek, “Milletimiz birliğinden, beraberliğinden hiçbir şekilde feragat etmez” dedi. Bolu’ya ve Bolulara karşı ayrı sevdası olduğunu bildiğimiz genç bakanımızın Bolu için yaptığı yatırlar adeta göz kamaştırırken, Bolu halkı da bakanımızı bağrına bastı.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’in Bolu Valiliğinde verdiği muhteşem brifing, genç bakanın çok ilgisini çekerken, göreve geldiğinden beri yaptığı hizmetlerden dolayı bakan kendisine teşekkür etti.

Genç Bakanın Bolu Sevdası

Haber: Kasım ŞAHİN

Bakan Çağatay Kılıç, Bolu'daki temasları çerçevesinde AK Parti Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Bakan Kılıç, il binasında teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Buradaki konuşmasına şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar dileyerek başlayan Bakan Çağatay Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç bir zaman hainlere pabuç bırakmayacaktır. Onlara gereken cevabı her zaman her ortamda verecektir” diye konuştu. Bolu’da,  bakanlığa ait biten ve yapımı tamamlanmak üzere olan birçok yatırım olduğunu kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, "Spor salonumuz var. Gençlik merkezimizin yapımı tamamlandı. Bitmek üzere olan çalışmalarımız da var. Bunların hepsini önümüzdeki 1.5 ay içerisinde toplu açılış töreniyle açacağız.  Ondan önce çalışmaların son durumunu gelip yerinde görmek buraya istedik" şeklinde konuştu.

"Ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak olan sizlersiniz"

AK Parti hükümetlerinin Türkiye'nin her bir yanında büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, “Kurucu genel başkanımız seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 sene önce 2002'de AK Parti'nin iktidar olduğunda koymuş olduğu ilkeler ve hedefler doğrultusunda, genel başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığında o yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak olan sizlersiniz” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü hakkında övgü dolu sözler sarf eden ve her iki siyasetçinin aldıkları sorumluluğu sonuna kadar taşıyarak TBMM'deki çalışmalarına gece gündüz demeden devam ettiğine dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu: “Bizler de onlarla beraber ülkemizin dört bir yanında her ilimizde her ilçemizde birçok çalışmaya imza atıyoruz. Belediye başkanlarımızın da bizimle olan birlikleri içerisinde yaptıkları bir takım çalışmalar var.  Onlara da devam ediyoruz.”

"HDP, Kürt kardeşlerimizi temsil etmiyor"

Türkiye'nin ve dünyanın şu anda zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, “Dünyanın dört bir yanında insanlıktan nasibini almamış teröristlerin masum insanları öldürmeye ve onların huzurunu bozmaya yönelik bir takım amaçları var. Bu terör faaliyetleri huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozmak için yapılıyor.  Biz asla birlik ve beraberliğimizden şüphe etmiyoruz. Özellikle kendisini belli bir bölgenin, belli bir etnik yapının temsilcisi olarak göstermeye çalışanlar yani HDP o bölgeyi de Kürt kardeşlerimizi de temsil etmiyor.  Nevruz'da yaşananları hatırlayalım.  Nasıl bir çağrı yaptılar değil mi? ama bölge halkı orada yaşayan vatandaşlarımız onlara hiçbir şekilde itibar göstermedi.  Mecliste yaşıyoruz; sürekli konuları başka yerlere çekmeye çalışma,  sürekli farklı anlamlar yüklemeye çalışma, yeri geldiği zaman Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, bizlere hakaret içerikli sözler... Bunlar tamamen çırpınıştır” dedi.

"Farklılıklarımız bizim ancak zenginliğimiz olur"

“Bizim milletimiz birliğinden beraberliğinden hiç bir şekilde feragat etmez” diyen Bakan Çağatay Kılıç, “Farklılıklarımız bizim ancak zenginliğimiz olur. Şu anda devlet sorumluluğu altında hizmetlerimizi yaparken orası ayrı burası ayrı diye mi bakıyoruz? Asla. Onlar bölge diyor biz Türkiye'nin dört bit yanına diyoruz Şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye'nin dört bit yanına yaptığımız yatırımlar bizi gerçekten çok farklı noktalara götürecek. Bolu'da spor salonumuzun, gençlik merkezimizin yapımı tamamlandı. Yüzme havuzumuzun ihalesi yapıldı, inşallah anlaşması imzalanacak ve inşaatına başlanacak.  Bu Bolu'daki yatırımlarımızdan bazıları ama aynı zamanda biz Hakkari'de de yatırımlar yapıyoruz.  Biz yapmak için varız.  Seçimdeki sloganımız neydi?  'Onlar konuşur AK Parti yapar' Bizim şu anda Hakkari'de öyle yatırımlarımız var ki,  farklı illerde Van'da, Ağrı'da, Diyarbakır'da, Mardin'de, Şanlıurfa'da, Türkiye'nin dört bir yanında” diye konuştu.

"Bize engel olmaya çalışanların karşısında da dimdik duracağız"

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte dün Manisa'da gittiklerini hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Manisa'da spor tesislerinin açılışını yaptık.  Sayın Cumhurbaşkanımız Yozgat'ta toplu bir açılış yaptı.  Ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı aynı gün açılış yapıyor.  Biz bunların peşinde koşuyoruz.  Bu çalışmaları Türkiye'nin dört bir yanında yapıyoruz. Bu fiziki yapıları yapmak yetmez bunların içerisinde gençlerimiz, çocuklarımız olmalı. Bunları kullanacaksınız. Bu imkânları kullanıp kendinizi geliştireceksiniz.   Bizim işimiz bu koşacağız. Bize engel olmaya çalışanların karşısında da dimdik duracağız.  Sayın Cumhurbaşkanımız dediği gibi; diklenmeden dik duracağız. Millet iradesinin temsili en üst görevdir. Şu anda milletimizden almış olduğumuz iradenin temsilini yapıyoruz. Zor zamanlardan geçiyor ve üzülüyoruz. Bu üzüntülerin karşısında birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyeceğiz. Bizim gençliğimiz ayrılık- gayrılıklara prim vermeyecektir.’’

"Biz özgürlüklerden yanayız"

Türkiye ile İsveç arasında oynanan özel maçta seremoniye çıkan Suriyeli kızların başörtülü oldukları için bazı kesimlerce eleştirilmesine tepki gösteren Bakan Çağatay Kılıç, “Milli Takımımız Antalya'da İsveç ile özel bir maç oynadı. İnşa edilen stadyumu gördünüz. Şu anda o stat gibi 29 tane stat inşa ediyoruz. Bunları sadece 2 haftada bir futbol maçı oynansın diye yapmıyoruz. Salonları, tesisleri, mağazaları ile yaşayan statlar inşa ediyoruz. Futbolcular milli maça hem pankartla hem de Suriye'den ülkemize sığınan ailelerin çocukları ile çıktılar. Onlar aynı zamanda kendi aralarında Gaziantep'te turnuva yapıyorlar. 17 Nisan'da turnuvanın finali var. İnşallah biz de orada olacağız.  Son zamanda basında, kendin, basın mensubu ve aydın gören bazılarının yaptığı bir tartışma var. Orada sahaya çıkan çocuklar Suriyeli. Kendi örf adetlerine, inançlarına göre giyinmiş olarak oradalar. Kendi çocuklarımız arasında nasıl ayrım yapmıyorsak onlar arasında da ayrım yapmıyoruz. Kendini aydın zannedenler 'orada başörtülü çocuklar vardı' diyor. Biz özgürlüklerden yanayız. Biz eğer Türkiye'de Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle özgürlüklerin önünü açabildiysek, ayrılıkları yok edebildiysek onlar gibi düşünmediğimiz için yapabildik” dedi.

“Vatandaşının giyimine karışılmasına ben ancak gericilik derim”

İnsanların kılık kıyafetleri ile uğraşılmasını gericilik olarak nitelendiren Bakan Çağatay Kılıç, “Gençlerimiz üniversitelerde başörtülü veya başörtüsüz birlikte eğitim alıyorlar. Hiçbir sıkıntı var mı? Aralarında bir ayrılık var mı? Biz ayrım yapmıyoruz. İnsanın inancını istediği gibi yaşama hakkını görüyoruz. İnancımız bize bunu emrediyor. Ayrılık peşinde olanlar, 28 Şubat zihniyeti ile hareket edenler insanların kılık kıyafetleri üzerinden yorum yapıyorlar. Kılık kıyafeti modern olmak olmamak gibi absürt algılarla birleştirmeye çalışıyorlar. Böyle bir şey olamaz. Onlara karşı da mücadelemizi en üst şekilde sürdüreceğiz. Bu tip şeyleri dile getirdiklerinde onlara aydın gibi bakılmasını anlayamıyorum. Eğer siz aydınsanız, ülkenin gelişimine destek vermek istiyorsanız özgürlüklere destek vereceksiniz. İnsanların inançlarına yaşayabilmelerine destek vereceksiniz. Niye bizim çocuklarımız yurtdışına gidip de eğitim almak zorunda olsun. Bunlar yok artık, bitti. O zaman Türkiye'de okumasınlar diyorlardı. Bu ayrılıkçılığın ta kendisidir. Bu gericiliktir. Ülkesinin vatandaşının giyimine karışarak ülke dışına gitmeleri gerekir anlayışına ben ancak gericilik derim” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu’ndan sözünün gereğini yapmasını bekliyoruz”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seçim öncesi verdiği sözleri tutması çağrısında bulunan Bakan Çağatay Kılıç, “Biz herkesi kucaklıyoruz. Görevimiz halka hizmet etmek. Zaten bunu yaptığımız için yüzde elliye yakın oy alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yüzde 52 oyu milletin gönlünde yeri olduğu için alıyor. Ama Sayın Kılıçdaroğlu bunu anlayamıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'na ben bir şey hatırlatmak istiyorum. Seçim öncesi verdiği bazı vaatler vardı. Şu oyu alamazsam koltuktan ayrılacağım diyordu. Hala sözünün gereğini yapmasını bekliyoruz. Bu zamana kadar sözünü tuttuğunu göremedik” ifadelerini kullandı.

“Terör örgütüne terör örgütü diyemiyorlar. Ondan sonra çıkıp özgürlükten bahsediyorlar. Bu nasıl bir çelişkidir”

Terör örgütüne destek verenlere seslenen Bakan Çağatay Kılıç, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “AK Parti olarak biz hep birleştirici olmak için çalışıyoruz. Ama devletimize, milletimize el uzatanlara da devletin kudretini göstermekten bir an bile geri durmayız. Devletin kudreti aynı zamanda şefkatini de göstermesidir. Ambulansa ateş edenleri kınayamıyorlar, terör örgütüne terör örgütü diyemiyorlar. Ondan sonra çıkıp özgürlükten bahsediyorlar. Bu nasıl bir çelişkidir. Bir kere çıkın deyin ki; terör örgütü terör örgütüdür. Yapamaz... İradesi yok. İradesi olmayınca da söyleyemiyor. Bu kadar basit.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif TOPCUK
Elif TOPCUK - 5 yıl Önce

sayin müdürüm her şey i̇çi̇n çok teşekkür ederi̇z zi̇ze:9

SIRADAKİ HABER

banner128