Genç Başkandan Eğitim Bir Sen’e tepki

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik kolları başkanı Tahsin Mert Karagöz, Eğitim Bir­Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum’un “Kemalist ruhunu müfredatımızdan arındırmalıyız” açıklamalarına yaptığı yazılı basın açıklamasıyla sert tepki gösterdi. Karagöz; “Atatürk ile bu ülkenin bağını koparma hayali gören bu zihniyet yeni değildir” diye tepki gösterdi.

Genç Başkandan Eğitim Bir Sen’e tepki

Haber: Semih BAYKAL

Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada Karagöz “ EğitimBir­Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum'un Kemalist ruhu müfredatımızdan arındırmalıyız. Bu nasıl bir cümledir? Şimdi bizim geleceğimiz sizlere mi emanet? Sizi şiddetle, nefretle kınıyorum. Atatürk'ün eğitim anlayışı; akılcılığı, bilimselliği savunmaktadır. Hırsızlığı, tecavüzü savunmamaktadır. Anasının diz kapağından tahrik olmaz! Öz kızına şehvet duymaz!” dedi.

“EMİR ALIP BİAT ETMEYE ALIŞMIŞSINIZ SİZ FAZLA KASMAYIN”

Karagöz açıklamasının devamında şunları ifade etti; “Atatürk ile bu ülkenin bağını koparma hayali gören bu zihniyet yeni değildir. Bu zihniyetin Milli mücadeleye ve Atatürk’e karşı düşmanca tutumlarıyla bilinen Ali Kemal ve Sait Molla zihniyetinin devamıdır.  Ancak bilinmelidir ki emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesi vermiş, Güney Amerika’dan Hindistan’a kadar diğer uluslara da bağımsızlık ateşi yakmış, Ulusumuzun ‘kurtarıcısı’ da ‘Ulu Önderi’ de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu gerçeği kabullenemeyip kendilerine yeni önderler arayan bu anlayışın kat edebileceği yol ise ulusun benliğinde değil olsa olsa kötü anılarında kalmaya mahkûmdur. Atatürk'ü anlamak zekâ ve kapasite işidir. Emir alıp biat etmeye alışmışsınız siz fazla kasmayın” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128